į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
201-08-04

Rugpjūčio 2 dieną (šeštadienį) Kupiškio miesto stadione vyko respublikos lietuviško ritinio čempionato IV turo varžybos. Išbandyti jėgų į mūsų miestą atvyko visos šešios čempionate dalyvaujančios komandos. Pirmieji į aikštę išbėgo Vilkaviškio MRSK „Žiedas“ ir čempionato šeimininkų Kupiškio RSK „Aukštaičiai“ žaidėjai. Susitikimą 12:1 laimėjo labiau patyrę Vilkaviškio ekipos žaidėjai. Antrosios rungtynės vyko tarp vilkaviškiečių ir svečių iš Žemaitijos Plungės RSK „Plateliai“ ritininkų. Pergalę rezultatu 12:2 iškovojo Suvalkijos atstovai. Tretieji ritmušas surėmė Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos jaunieji ritininkai ir Kauno RSK „Aisčiai“ žaidėjai. Susitikimas baigėsi 2:17 kauniečių naudai. Ketvirtąjį susitikimą pradėjo dar viena Suvalkijos komanda – RSK „Alvitas – Širvinta“ ir Plungės ritininkai. Pergalę rezultatu 6:9 iškovojo žemaičiai. Sekančiose rungtynėse susitiko Kupiškio „Aukštaičiai“ ir Kauno „Aisčiai“. Sėkmė lydėjo kauniečius, rezultatu 13:5 nugalėjusius kupiškėnus. Paskutiniosiose turo rungtynėse ritmušas sukryžiavo Vilkaviškio RSK „Alvitas-Širvinta“ ir Kupiškio gimnazijos atstovai. Rungtynės baigėsi rezultatu 7:0 vilkaviškiečių naudai.

                 Sekančią dieną keturios geriausiai turo varžybose pasirodžiusios komandos kovojo dėl RSK „Aukštaičiai“ įsteigtos taurės. Rungtynėse dėl trečios vietos susitiko gimnazijos ir Plungės atstovai. Varžybas rezultatu 8:0 laimėjo žemaičiai. Dėl pirmosios vietos ir „Aukštaičių“ klubo taurės susitiko Vilkaviškio MRSK „Žiedas“ ir Kauno RSK „Aisčiai“. Rezultatu 6:2 varžybas laimėjo ir pirmąją vietą iškovojo Vilkaviškio ritininkai.                              

                 Džiugu paminėti, kad Kauno „Aisčių“ komandos žaidėjai į varžybas atsivežė ir jaunimo, kuriems šios varžybos buvo pirmasis jėgų išbandymas tikrose ritinio varžybose. Dar džiugesnę žinią varžybų išvakarėse lietuviško ritinio entuziastai gavo iš Lietuvos Respublikos Seimo nario Sergejaus Jovaišos. Šių metų pavasarį vykusio „Aukštaičių“ klubo ataskaitinio susirinkimo metu Seimo narys pažadėjo tarpininkauti, kad trečią šimtmetį skaičiuojantis, unikalus lietuviškas sporto žaidimas būtų įtrauktas į Lietuvos nematerialųjį kultūros paveldą. Etninės kultūros globos tarybą gavusi Seimo nario raštą, 2014 m. birželio 10 d. priėmė sprendimą dėl ritinio žaidimo pripažinimo nematerialiuoju kultūros paveldu. Tikimės, kas šis sprendimas atvers naujas ritinio populiarinimo perspektyvas.

 

Vidmantas LIUBAMIRSKAS

RSK „Aukštaičiai“ prezidentas

 

Atnaujinta 2014-08-04