2014-06-04

Šalies vaikų lengvosios atletikos pirmenybių finalinėse varžybose Utenoje dalyvavo 3 stipriausi rajono lengvaatlečiai. Norėtųsi pažymėti, kad teisę dalyvauti šiose varžybose gavo ne visų Lietuvos rajonų atstovai. Pirmenybėse paaiškėjo patys greičiausi, šokliausi, ištvermingiausi, turintys stipriausią ranką respublikos jaunieji sportininkai.

Tarp greičiausių respublikos vaikų pateko ir rudilietė Austėja Mikalauskaitė. 60 m bėgimo nuotolį mergaitė įveikė per 9,68 sek. Respublikoje Austėja iškovojo 3 vietą (2003 m. g. sportininkų grupė). Jai pakluso ir 300 m bėgimas. Šis nuotolis įveiktas per 52,77 sek. Šis rezultatas leido užimti  3 vietą šalyje tarp 2003 m. g. sportininkų.

Finalinėse varžybose buvo kovojama dėl kelialapių Lietuvos rinktinės sudėtyje dalyvauti Tarptautinėse vaikų varžybose Lenkijoje. 1000 m nuotolyje kovojo kupiškėnas Žanas Zabulis. Gimusių 2002 metais berniukų grupėje Žanas pasiekė asmeninį rezultatą 3:14,56 min. Jaunasis stajeris tapo Lietuvos čempionu ir šalies rinktinės sudėtyje šių metų rugsėjo 6-7 dienomis vyks į Lenkiją. Šį pakvietimą įteikė Lietuvos lengvosios atletikos federacija. Belieka palinkėti Žanui ir kitiems rinktinės nariams sėkmės artėjančiose, svarbiose tarptautinėse varžybose.