į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2016-03-29

Prieš šventes, kovo 24 dieną, Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos sporto salėje vyko tradicinis tarptautinis trenerio Ričardo Deksnio vardo imtynių turnyras.Turnyre dalyvavo 174 sportininkai iš Liepojos (Latvija), Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Šiaulių r. (Kuršėnų, Gruzdžių), Joniškio, Visagino, Panevėžio, Gargždų, Marijampolės, Kupiškio, Anykščių. Džiugu, kad jau antri metai  į šį turnyrą atvyksta trenerė, buvusi Troškūnų gimnazijos mokinė Indrė Bubelytė. Ji imtynių paslapčių moko jaunąsias Šiaulių imtynininkes. Turnyro dalyvius sveikino Anykščių meras Kęstutis Tubis. Varžybas stebėjo Anykščių imtynių veteranai. Varžybų dalyviai suskirstyti į atskiras amžiaus grupes ir svorio kategorijas visą dieną  varžėsi ant imtynių kilimo, kad įrodytų savo pranašumą prieš varžovus.

Visą dieną trukęs turnyras išaiškino stipriausius turnyro imtynininkus. Moterų imtynėse atkakliausios kovos vyko svorio kategorijoje iki 54 kilogramų. Po keturių  ratų čempionės vardo siekė keturios imtynininkės, kurios turėjo po vieną pralaimėjimą  ir tik penktame rate išaiškėjo turnyro nugalėtoja. Ja tapo Kupiškio sporto centro imtynininkė Evelina Dūdėnaitė, sidabro medalį laimėjo viešintiškė Anelė Kavaliauskaitė, bronzos medalis atiteko šiaulietei Kamilei Statkutei, o ketvirtoje vietoje liko viešintiškė Monika Daukaitė. Svorio kategorijoje iki 46 kg. finalinėje kovoje susitiko buvusi Kavarsko mokyklos mokinė Gabija Dilytė (šiuo metu mokosi Šiaulių sporto gimnazijoje) su treniruočių drauge Emilija Sudaryte. Pranašesnė buvo Emilija, kuri ir iškovojo aukso medalį, bronzos medalis atiteko kavarskietei  Vestinai Navikaitei. 

Auksė Rutkauskaitė, Lietuvos jaunimo čempionate pralaimėjusi Gretai Čeponytei, šį kartą atsirevanšavo ir iškovojo aukso medalį. Nugalėtojų vardus savo svorio kategorijose dar laimėjo viešintiškės Vidmantė Kavaliauskaitė ir Greta Karosaitė bei troškūnietė Rimgailė Čeponytė. Sidabro medalius iškovojo Anykščių krašto sportininkės Greta Čeponytė, Viktorija Buinauskaitė, bronzos medalį laimėjo  troškūnietė  Evelina Uselytė ir kupiškietė  Austėja – Rita Žiukaitė.

Graikų – romėnų imtynių turnyre dalyvavo  jaunieji sportininkai ir ne vieną pergalę laimėję ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Stiprūs Klaipėdos, Joniškio, Visagino, Marijampolės imtynininkai sutiko pasipriešinimą. Treneriams Algirdui Pupkiui ir Renatui Puikiui teko didelis emocinis krūvis, nes reikėjo palaikyti ir pergyventi už savo auklėtinius, kurių gretose kovojo jų atžalos. Algirdo sūnus Nojus  įveikė keturis priešininkus ir iškovojo aukso medalį savo svorio kategorijoje. Kiprui Puikiui gerai kovojusiam ir neblogą techniką demonstravusiam turnyro metu, teko pripažinti stiprių visaginiečių pranašumą. Kipras iškovojo bronzos medalį. Kaip tikri kovotojai pasirodė jaunieji Mijus Vilūnas, kuris įveikė penkis varžovus ir laimėjo aukso medalį. Lengviausios svorio kategorijos imtynininkas anykštėnas Mangirdas Bražiūnas įveikė tris varžovus ir pralaimėjęs visaginiečiui, iškovojo sidabro medalį. Čempionų vardus savo svorio kategorijose dar iškovojo anykštėnai Aivaras Stanislavas, Faustas Kamarauskas, Giedrius Binkys, Gintaras Buinauskas ir kupiškėnas Kamilas Abdulajev. Sidabro medalius laimėjo kupiškiečiai Lukas Ulkė, Darius Ragauskas, Jonas Jackevičius, anykštėnai Justas Jazokas, Kipras Gvozdas, Simas Bogačius.  Bronzos medaliais pasidabino Ignas Strolia, Rytis Karosas, Malvydas Eismantas, Ignas Medinis, Justas Laibakojis, Aurimas Kepalas.

Varžybas organizavo Anykščių rajono imtynių klubas „Ąžuolas“ ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazija. Turnyro rėmėjai -  Anykščių rajono savivaldybė per sporto programą „Renginiai reprezentuojantys Anykščius“  ir UAB „Pajuostinys“.

Geriausia Lietuvos moterų imtynių sportininkė troškūnietė Danutė Domikaitytė Išvyksta į Bulgariją, kur dalyvaus  U – 23 Europos  čempionate. Jaunieji imtynininkai po švenčių  planuoja dalyvauti didžiausiame Europos imtynių turnyre Taline „Talinn Open“. Turnyras vyksta ant dvylikos kilimų, o jame  varžosi virš 1500 imtynininkų.

 Arvydas Krikščiūnas

Kupiškio r. KKSC imtynių mokytojas

 

 

 

Informacija atnaujinta 2016-03-29