2014-07-15

Varžybas pradėjo abi Kupiškio komandos. Rungtynės vyko labai permainingai. Pirmąjį kėlinį laimėjo klubo komanda (sudaryta iš būsimųjų gimnazistų ir trijų vyresnių klubo narių) rezultatu 9:6, tačiau po pertraukos gimnazistai perėmė iniciatyvą ir antrąjį kėlinį laimėjo 6:1, iškovodami pergalę rezultatu 12:10. Antrose rungtynėse susitiko „Plateliai“ ir „Aukštaičiai“ šį susitikimą laimėjo vyresni ir didesnę patirtį turintys Platelių ritininkai. Trečiosiose rungtynėse susitiko abi po pergalę turinčios Plungės „Platelių“ ir Kupiškio Lauryno Stuokos – Gucevičiaus komandos. Ir šiose varžybose nugalėjo vyresni ir labiau patyrę „Platelių“ ritininkai 10:7. Taigi LKSKA „Nemunas“ turnyro ir Lietuvos respublikos jaunimo čempionais tapo Plungės „Platelių ritininkai, antrąją vietą iškovojo Kupiškio Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazija, o treti liko Kupiškio RSK „Aukštaičiai“ komanda.

Gaila, kad į turnyrą neatvyko Vilkaviškio ritininkai – jie turėjo būti rungtynių favoritais, tačiau kova aikštelėje vyko visose varžybose ir tik žymiai jaunesni ir mažiau patirties turintys kupiškėnai nusileido žemaičiams. Norėčiau padėkoti mūsų rajono ritininkams už kovingumą ir norą nenusileisti vyresniems („Platelių“ komandoje žaidė žaidėjai 23 – 25 metų amžiaus, o mūsų komandų pagrindą sudarė 16-17 metų jaunių grupės žaidėjai).

Rezultatyviausiai komandose žaidė A.Gelžinis („Plateliai“)  – 11 taškų, Lukas Bertašius (gimnazija) – 9 taškai, Ernestas Sunkurys (gimnazija) – 7 taškai, Orestas Stuknis („Aukštaičiai“) – 12 taškų.

Sekančios ritinio respublikos suaugusiųjų čempionato varžybos vyks liepos 19 d. Kaune, o rugpjūčio 2 – 3 dienomis – Kupiškyje. Laukiame žiūrovų palaikymo.