2016-04-20

Kol vyko dalyvių registracija, mažieji drąsiai sėdo ant treniruoklių ir padedami irklavimo mokytojos Dianos Balužytės mokėsi taisyklingai traukti treniruoklį. Kiekvienos klasės berniukai ir mergaitės varžėsi atskirai. Pirmų ir antrų klasių mokiniai treniruokliu įveikė 100 metrų, o vyresnieji trečiokai ir ketvirtokai – 250 metrų. Patys pirmieji startavo pirmokai.  Kadangi varžybos vyko keturiais treniruokliais, o norinčių dalyvauti toje pačioje amžiaus grupėje buvo daugiau, vaikai buvo suskirstyti į pogrupius po keturis. Po starto komandos vaikai nedrąsiai bandė traukti treniruoklį, tačiau jau po kelių yrių ir palaikomi draugų įsidrąsino bei visi sėkmingai pasiekė finišą. Pirmokių mergaičių startavo trys pogrupiai, prizines vietas iškovojo geriausius laikus parodę trys mergaitės.  Čia greičiausia buvo Salomėja Stankevičiūtė, jos laikas 37,3 sek., antra vieta atitekto Gabrielei Samulionytei (laikas 38,7 sek.), o trečioji buvo Goda Grigaliūnaitė (laikas 41,8 sek.).  Pirmokų berniukų tarpe nepralenkiamas buvo Gratas Skrebė, 100 metrų nuotolį įveikęs per 32,3 sek., antras finišavo – Jokūbas Vyčas (laikas 36,8 sek.), o trečias buvo – Džiugas Kvasilius (laikas 37,5 sek.). Apdovanojus pirmokus prizininkus medaliais savo starto nekantriai laukė antrokai.

Pirmosios startavo mergaitės, o šioje grupėje nugalėjo Emilija Butkutė. Jos laikas 34,6 sek. Antra vieta atiteko Jogailei Kalvelytei (laikas 37,3 sek.), o trečioji vieta – Fernandai Breskutei (laikas37,9 sek.). Greičiausias iš antrokų berniukų buvo Gabrielis Petrulis (laikas 33,1 sek.), antrą vietą iškovojo Matas Šakickas (laikas 37,5 sek.), o trečias liko Majus Gabriūnas (laikas 39,3 sek.).

Trečios ir ketvirtos klasės mokiniams treniruokliu įveikti jau reikėjo ilgesnį nuotolį – 250 m. Trečiokių mergaičių tarpe nugalėjo Emilija Žalnieriūnaitė, jos laikas 1 min. 16,8 sek. Antra finišavo Mija Buivydaitė (laikas 1 min. 23,5 sek.), o trečią vietą iškovojo – Austėja Kaminskaitė (laikas 1 min. 23,6 sek.). Greičiausiai treniruokliu Concept-2 irklavo trečiokas Emilis Jankauskas (laikas 1 min. 7,5 sek.). Antrą vietą iškovojo Tomas Urbanovičius (laikas 1 min. 12,1 sek.), o trečia vieta atiteko Nedui Teresui (1 min. 14,5 sek.).

Ketvirtokes mergaites lankančias irklavimo treniruotes išskyrėme ir jos varžėsi atskirai. Irkluotojų tarpe pirmą vietą iškovojo Kamilė Kaminskaitė (laikas 1 min. 4,2 sek.), antra buvo – Dominyka Šuminaitė (laikas 1 min. 5,0 sek), o trečią vietą iškovojo Nikolė Jakubonytė (laikas 1 min. 14,2 sek.). Irklavimo treniruočių nelankančių ketvirtokių mergaičių tarpe nepralenkiama buvo Gabija Strolytė (laikas 1 min. 4,5 sek.), antra finišavo Ema Urbanovičiūtė (laikas 1 min. 14,3 sek.), o trečia liko Milana Varnauskaitė (laikas 1 min. 14,5 sek.).  Ketvirtokų berniukų tarpe nepralenkiamas buvo Linas Kantautas (laikas 1 min. 11,6 sek.), antrą vietą pelnė Adomas Andrišėnas (laikas 1 min. 12,0 sek.), o trečia vieta atiteko Orestui Latožai (laikas 1 min. 12,4). Šiose varžybose dalyvavo 87 Kupos mokiniai.

Į startą stojo ir jaunieji irkluotojai, jiems teko įveikti 500 m nuotolį. Pirmą vietą iškovojo Domantas Riauba (laikas 1 min. 53,9 sek), antras finišavo Simonas Laurinavičius (laikas 2 min. 10,1 sek.), o trečias Nojus Baronas (laikas 2 min. 12,8 sek.).

Paskutinieji į startą stojo vyresnieji irkluotojai. Pirmame pogrupyje nugalėjo Dovydas Murnikovas, antras finišavo Faustas Baronas, o trečias – Dominykas Petrulis. Šiame pogrupyje varžėsi ir vienintelė mergina Monika Murnikovaitė, kuri nuo vaikinų atsiliko nežymiai. Antrame pogrupyje startavo patys pajėgiausi centro irkluotojai. Čia nugalėjo Paulius Kirda, pagerinęs savo asmeninį rezultatą ir 500 metrų įveikęs per 1 min. 31,3 sek. Antras finišavo Robertas Petrulis tą patį nuotolį įveikęs per 1 min. 34,1 sek. Trečią vietą iškovojo Karolis Bagdonas, jo laikas 1 min. 35,0 sek. Ir nežymiai prizininkams nusileido Arijus Petrulis (laikas 1 min. 36,8 sek.).

Mažiesiems Kupos mokinukams buvo puiki proga susipažinti su nauja sporto šaka rajone, išbandyti treniruoklius bei galimybė iškovoti galbūt pirmąjį medalį.