į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2016-05-31

Kai prieš šešiolika metų Adomynės pagrindinės mokyklos mokytojai paprašė mokinius į sporto salę atsivesti tėvelius ir kartu parungtyniauti krepšinio aikštelėje, kai kuriems iš jų tebuvo tik dešimt – vienuolika metų, pats mažiausias – ir labiausiai norįs gaudyti kamuolį – tebuvo vos ketverių tesulaukęs. Per šį laiką užaugo mažieji sportininkai, kai kurių tėvelių galvas šarma padabino, bet sportinis azartas ir noras rungtyniauti bei kartu leisti laiką sporto salėje liko.

2016 m. Adomynės krepšinio 3x3 šeimų turnyras ypatingas. Jis buvo skirtas bendruomenių metams ir tapo judėjimo „Aš už Lietuvą“ dalimi. Tikslai jo kilnūs: puoselėti populiariausią Lietuvoje žaidimą – krepšinį, skatinti sistemingai mankštintis, sportuoti, stiprinti sveikatą, gerinti šeimų tarpusavio santykius, stiprinti kartų ryšius, ugdyti bendruomeniškumą, išaiškinti geriausiai krepšinį žaidžiančių rajono šeimų komandas. Šiemet šeimos kovojo ne dėl Adomynės kaimo bendruomenės įsteigtų apdovanojimų: didžiules taures ir gražius medalius jo nugalėtojams atvežė Lietuvos respublikos Seimo narys Vytautas Saulis. Varžybų organizatoriai – Adomynės kaimo bendruomenė ir Adomynės pagrindinė mokykla – visus sukvietė ne Adomynėn: varžybos vyko gražioje ir jaukioje Juodpėnų sporto salėje, kuria pasinaudoti geranoriškai leido Kupiškio rajono sporto centras. Jis įsteigė ir šaunius prizus šio turnyro taikliausios komandos varžybų nugalėtojams.

Gaila, kad pavasario darbymetis, traumos ir kitokios šeimyninės aplinkybės sutrukdė suvažiuoti į Juodpėnus visiems norintiems turnyre dalyvauti. Tačiau tie, kas atvyko, negailėjo jėgų ir atkakliai kovojo aikštelėje. Juolab, kad rungtynėms teisėjavo ne tik Kupiškio sporto centro teisėjas Eitaras Kriauza, bet ir LR Seimo narys, olimpietis Sergejus Jovaiša.

Visoms komandoms sužaidus rato sistema, kas pasipuoš bronzos medaliais aiškinosi Kuncių šeima iš Adomynės (Brigita, Adomynės pagrindinės mokyklos dešimtokas Julius, Tadas ir tėtis Gaudentas) bei Kavoliūnų (Virginijus Kavoliūnas su dukra Vaiva ir sūnum Andriumi) iš Noriūnų. Šį kartą nugalėjo patirtis: Virginijus žaidžia Kupiškio veteranų komandoje, o Gaudentas su Juliumi tik savo malonumui į krepšį mėto Adomynės sporto salėje. Tad trečiosios vietos taure, medaliais Kupiškio r. sporto centro diplomais bei Sergejaus Jovaišos atvežtu saldžiuoju prizu džiaugėsi draugiška Virginijaus ir Birutės Kavoliūnų šeima.

Jau kelinti metai dėl stipriausios šeimos vardo aikštelėje rungiasi draugai ir aršūs varžovai – adomyniečiai Pakalniškiai (tėtis Vaclovas su sūnumis Audriumi bei Sauliumi) ir Kalinkų šeima (tėtis Virginijus, sūnūs Andrius ir Rokas) iš Paketurių. Po tikrai vyriškos kovos nugalėjo patirtis ir meistriškumas: Vaclovas Pakalniškis ir šiais metais nenusėdėjo namuose, žaidė su Kupiškio veteranais ir su Adomynės komanda „Agla“, Audrius – sostinės informatikų lygoje, o Saulius net tapo Kauno miesto C lygos vicečempionu. Visiems jiems apdovanojimus teikė ir nuoširdžiai rankas spaudė pats prizų steigėjas Seimo narys Vytautas Saulis ir Kupiškio LSDP skyriaus pirmininkas Augenijus Cesevičius. Tačiau, svarbiausia, kad nors ir išsidalinta taurės ir medaliai, bet pajaustas tikras azartas ir bendravimo džiaugsmas – kam ir skirtas šis turnyras.

Turnyro nugalėtojai patvirtino geriausios komandos vardą ir taikliausios komandos varžybose: mesdami nuo tritaškio, baudų metimo linijos ir iš po krepšio 2 minutes, Pakalniškiai surinko daugiausiai taškų antroje vietoje palikdami be konkurencijos turnyre startavusius Algio Kazulėno vadovaujamus TS-LKD partijos bičiulių iš Rokiškio komandos narius, o trečiosios vietos prizu džiaugėsi Kalinkų šeimos komanda.

Algis Kazulėnas TS-LKD Rokiškio skyriaus sportiniais marškinėliais apdovanojo vyriausią varžybų dalyvį Vaclovą Pakalniškį, jauniausią krepšininką – Julių Kuncę, ir geriausiu turnyro žaidėju teisėjų pripažintą Saulių Pakalniškį – pirmajame turnyre buvusį pačiu jauniausiu ir judriausiu.

Turnyro organizatorius ir dalyvius pagerbė LR Seimo narys Sergejus Jovaiša bei kandidatas į Seimo narius rokiškėnas Valentinas Maželis, Šimonių seniūnas Žydrūnas Vanagas. Visi turnyro dalyviai džiaugėsi galimybe žaisti šiuolaikiškoje Juodpėnų salėje ir ta pačia iš Adomynės atsivežta jaukumo ir šilto bendravimo dvasia. Išsiskirstė visi su mintimis  susitikti kitais metais ir linkėdami vieni kitiems sveikatos bei galimybių susiderinti visus darbus ir rūpesčius taip, kad kaip galima gausiau susirinkti gražiam pasibuvimui bendraminčių būryje.

 

 

Danguolė Mašauskienė,

Adomynės pagrindinės mokyklos direktorė