2016-06-07

Rezeknės rajono sporto specialisto Igorio Derjagins kvietimu Kupiškio moterų komanda gegužės 14 d. viešėjo Maltoje ir dalyvavo tarptautiniame turnyre. Šiame turnyre varžėsi penkios moterų ir merginų komandos. Be Kupiškio žaidė Polocko  bei trys Latvijos komandos. Kupiškio moterų komanda po rungtynių pogrupyje varžėsi dėl 3-4 vietos. Nepilnos sudėties į turnyrą nuvykusios kupiškietės latvėms nusileido 5 taškų skirtumu ir užėmė 4 vietą.

Po turnyro Latvijoje krepšininkių laukė atviros Utenos moterų krepšinio pirmenybės Utenos DSC taurei laimėti. Šiose pirmenybėse kupiškietės dalyvavo ir praeitais metais, iškovodamos trečią vietą. Šiais metais varžėsi jau 5 komandos, tad Utenoje reikėjo sužaisti ketverias varžybas, o vėliau laukė kovos dėl medalių. Kupiškio moterų komandoje žaidė Diana Balužytė, Rūta Šilinytė, Jūratė Ažubalytė, Gerda Navickaitė, Sigita Šuminienė, Dalia Šeinauskienė, Erika Indrašienė, Elvina Einorienė ir Laimutė Šližauskienė. Pirmose rungtynėse skaudžiai teko pralaimėti Utenos DSC merginų komandai, kurią į pergalę vedė Lietuvos aštuoniolikamečių rinktinės narė Martyna Petrėnaitė. Kitose rungtynėse kupiškietės nesunkiai įveikė pirmą rankininkių komandą rezultatu 51:24, bei antrą rankininkių komandą rezultatu 78:68. Įtempta kova užvirė susitikus su Utenos „Padruškių“ komanda. Kupiškietės pirmavo nuo rungtynių pradžios, tačiau likus žaisti kiek mažiau nei dviems minutėms uteniškės išlygino ir persvėrė rezultatą (68:69). Po taiklaus Dianos Balužytės tritaškio Kupiškio komanda susigrąžino dviejų taškų persvarą. Paskutinė  uteniškių ataka buvo nesėkminga ir atkovojus kupiškietėms kamuolį uteniškės prasižengė. Abu taikliai Laimutės Šližauskienės realizuoti baudos metimai garantavo kupiškietėms pergalę, nes likę buvo žaisti tik 2 sekundės.

Prieš finalines rungtynes gegužės 30 dieną Utenoje, gegužės 27–29 dienomis kupiškietės dalyvavo Palangoje, sporto draugijos „Žalgiris“ 2016 m. vasaros sporto žaidynėse. Burtai lėmė, kad kaip ir pernai, taip ir šiemet pogrupio rungtynėse teko susitikti su Vilniaus „Tiketa“ ir Alytaus „RKL“ komandomis. Aukštesnio meistriškumo ir ūgio persvarą turėjusioms Vilniaus ir Alytaus komandoms kupiškietės nesugebėjo pasipriešinti ir teko žaisti dėl 5-6 vietų. Su Mažeikių komanda visas rungtynes kova ėjo taškas taškan, tačiau pergalę šventė Kupiškio komanda. Rezultatyviausiai kupiškio komandoje  žaidė Diana Balužytė ir Rūta Šilinytė.

Gaila, kad nors ir akcentuojama, kad Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ varžybų tikslas yra skatinti šalies sporto mėgėjus ir jų šeimos narius užsiiminėti kūno kultūra ir sportu, populiarinti sporto šakas, tačiau varžybose apjungus miestų ir rajonų grupę mėgėjams sportininkams nuvažiavus į varžybas sunku pasipriešinti komandoms, kurios žaidžia antroje  Lietuvos lygoje. Visgi šios varžybos buvo puiki proga įgyti dar daugiau patirties.

Grįžę iš Palangos, kupiškėnės gegužės 30 dieną vėl susitiko su Utenos DSC merginomis. Be Martynos Petrėnaitės, kuri su rinktine buvo treniruočių stovykloje, Utenos komanda nors ir turėdama penkiolikamečių rinktinės narę neatrodė grėsmingai. Spurtavę rezultatu 11:4  Utenos merginų komanda daugiau žaidė individualiai ir persvarą išbarstė.  Laimutei Šližauskienei blokavus keletą uteniškių metimų iš po krepšio, jos daugiau stengėsi atakuoti iš toliau. Po dviejų kėlinių komandos išėjo ilsėtis esant lygiam rezultatui 24:24. Kupiškio moterų komanda, žaidė komandinį žaidimą, pasiskirstydama funkcijomis. Startinis penketas žaidė praktiškai be keitimo. Labai gerai puolime žaidė Diana Balužytė ir Rūta Šilinytė, o puikiai gynėsi Gerda Navickaitė, Laimutė Šližauskienė, Jūratė Ažubalytė. Į žaidimą gerai įsijungė ir kitos žaidėjos – Elvina Einorienė, Sigita Šuminienė, Erika Indrašienė ir Dalia Šeinauskienė. Dianos Balužytės ir Rūtos Šilinytės pelnyti tritaškiai trečio kėlinio pradžioje leido kupiškėnėms atitrūkti ir trečią kėlinį laimėti rezultatu 20:3, o ketvirtajame kėlinyje beliko išlaikyti įgytą persvarą. Po įtemptų ir gražių rungtynių pergalę šventė Kupiškio moterų komanda, rezultatu 59:43 įveikusi jaunąsias Utenos DSC krepšininkes bei iškovodama Utenos daugiafunkcio sporto centro taurę. Naudingiausia finalo žaidėja pripažinta Diana Balužytė.

Džiaugiamės, kad Kupiškyje buriasi ir aktyviai į sportinę veiklą įsijungia ir moterys. Suburtas komandos branduolys išlaikomas jau antri metai, o kasmet prisijungia daugiau krepšinį žaisti mėgstančių merginų ir moterų.