į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2016-08-02

Liepos 8-10 dienomis Trakuose vyko Europos jaunių irklavimo čempionatas. Šiose varžybose dalyvavo gausus būrys jaunųjų irkluotojų. Lietuvos rinktinės sudėtyje buvo ir dvi kupiškietės. Trakuose besitreniruojanti Gabija Vogulytė, irkluojanti keturvietėje be vairininko ir Šiauliuose besitreniruojanti  Viktorija Vareikaitė, kuri irkluoja porinę keturvietę. 

 

Šiame čempionate savanoriais dirbo devyni kupiškėnai: Arijus Petrulis, Monika Murnikovaitė,  Faustas Baronas, Virginija Šulcaitė, Vygantas Valma, Dominyka Balaišytė, Robertas Petrulis, Evelina Blaževičiūtė, Paulius Kirda. Jie dirbo įvairiose komandose, tarpiniuose finišuose, kontrolės komandoje, aplinkos priežiūros komandoje. Dėl nuoširdaus visų savanorių ir organizatorių darbo, čempionatas praėjo sklandžiai ir sėkmingai, o kaunietis Armandas Kelmelis Lietuvai iškovojo aukso medalį.

 

Viktorija Vareikaitė kartu su šiauliete ir kaunietėmis irklavusi porinę keturvietę iškovojo 9 vietą, o Gabija Vogulytė su komanda užėmė 10 vietą.  Tačiau irkluotojos po varžybų tik dieną atsikvėpė ir vėl čiupo už irklų, nes laukė irklavimo federacijos organizuojama atranka į pasaulio jaunių irklavimo čempionatą, kuris šiemet vyks Roterdame, Nyderlanduose. Ne mažiau svarbi spalio mėnesį laukia Hamburge vyksianti tarptautinė  jaunių „Baltic Cup“ regata. Į šią regatą susirenka 10 šalių jaunieji sportininkai.

 

Liepos 29 d. Trakuose vyko Lietuvos jaunių čempionatas. Šiame čempionate kupiškiečių porinės keturvietės įgula Robertas Petrulis, Paulius Kirda, Faustas Baronas ir Arijus Petrulis užėmė 5 vietą, o vienviete startavusi Monika Murnikovaitė pateko į A finalą, kuriame užėmė 6 vietą.

 

Gabija Vogulytė  Lietuvos jaunių čempione tapo irkluodama keturvietę be vairininko, o  dvivietėje iškovojo bronzos medalius. Viktorija Vareikaitė tapo Lietuvos jaunių čempione irkluodama dvivietę su šiauliete Raminta Morkūnaite ir porinę keturvietę su Raminta bei kaunietėmis.

 

Po jaunių čempionato liepos 30-31 dienomis vyko atviras Lietuvos suaugusiųjų čempionatas.  Jame Viktorija Vareikaitė keturviete tapo Lietuvos čempione. Gabija Vogulytė irkluodama dvivietę ir keturvietę be vairininko iškovojo  du sidabro medalius. Monika Murnikovaitė  aštuonveičių valčių klasėje, kartu su kaunietėmis iškovojo sidabro medalį, o irkluodama vienvietę užėmė 8 vietą.

 

Sėkmingai praėjusi atranką ir sudalyvavusi jaunių ir Lietuvos čempionatuose Viktorija Vareikaitė stovyklauja su komanda Trakuose ir rengiasi pasaulio jaunių čempionatui, vyksiančiam rugpjūčio 21-28 d. Roterdame. Gabijos Vogulytės  laukia startas Baltic cup regatoje spalio mėnesį. Belieka merginoms palinkėti sėkmės atsakingose varžybose, o jauniesiems Kupiškio irkluotojams sekti vyresniųjų kupiškėnių irkluotojų pėdomis. Jaunųjų irkluotojų rugpjūčio 13-14 dienomis laukia jaunučių sporto žaidynių startai.

 

Laimutė Šližauskienė

Kupiškio KKSC irklavimo mokytoja