į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2016-08-22

Susipažinti su pasaulinio lygio irklavimo trasa Trakuose jauniesiems irkluotojams buvo naudinga, kai kuriems tai buvo pirmasis rimtas startas.  Be to varžytis trasoje, kurioje sužymėti takeliai, buvo lengviau.  Nors rugpjūčio 13-14 d. vykusiose Lietuvos jaunučių sporto žaidynių irklavimo varžybose įgulas lydėjusiems arbitrams darbo tikrai buvo. Patirties stoka ir stresas lėmė, kad kai kurioms įguloms vairuotis sekėsi sunkiai. 

 

Jaunučių žaidynėse Kupiškiui atstovavo keturios įgulos: vienvietėmis startavo Valentas Vaidilas ir Dovydas Kašūra, keturvietę irklavo Gintarė Mikšytė, Urtė Strylaitė, Gabija Naikauskaitė ir Ugnė Jakšytė, o vaikinų keturvietėje startavo Arijus Petrulis, Paulius Kirda, Dominykas Petrulis ir Faustas Baronas. Pasirengimo savaitė praleista Trakuose su irklavimo mokytoja Diana Balužyte irkluotojams buvo be galo naudinga, suformuotos komandos įtemptai treniravosi, derino savo veiksmus,  klausėsi trenerių patarimų. 

 

Pirmą varžybų dieną jaunieji irkluotojai startavo 1000 metrų nuotolyje pavieniu startu, pagal kurį vėliau buvo suskirstyti į finalus. Merginų porinei keturvietei nepasisekė, nes varžovės vis trukdė įplaukdamos į kupiškiečių takelį ir jas vis sustabdydavo. Kupiškietėms teko tenkintis trečiąją vieta. Vaikinų keturvietei yrininkaujamai Arijaus Petrulio iki trečios vietos pritrūko 8 sekundžių. Vienvietininkai Valentas Vaidilas ir Dovydas Kašūra pasidalino 17 ir 18 vietas.

 

Kitą dieną jaunųjų irkluotojų laukė per pus trumpesnis nuotolis – 500 m.   Merginų keturvietė yrininkaujama antrose jaunučių žaidynėse startavusios Gintarės Mikšytės užtikrintai iškovojo antrą vietą. Vaikinų porinė keturvietė iškovojo 4 vietą. Vienvietininkas Valentas Vaidilas užėmė 12 vietą, o Dovydas Kašūra -17 vietą.

 

Iš Trakų jaunieji irkluotojai grįžo pavargę, tačiau įgiję patirties, pasitikėjimo ir noro dar atkakliau treniruotis.

 

Laimutė Šližauskienė

Irklavimo mokytoja, Kupiškio KKSC direktorė