į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2018-09-17

Jau penktąjį kartą rugsėjo 15 d. į Kupiškį rinkosi Ilgo nuotolio regatos, skirtos Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui, Lietuvos irklavimo federacijos taurės III etapo ir Lietuvos studentų irklavimo čempionato dalyviai. Svečių sulaukta iš Vilniaus, Trakų, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių. Tradiciškai sulaukta ir svečių meistrų iš Latvijos, Rygos irklavimo klubo (RRC). Tai buvo gausiausia regata, sulaukusi 52 įgulų.

 

Varžybų dalyvius pasitiko puikus oras ir gana ramios Kupiškio marios. Tačiau besiruošdami varžyboms ir tvarkydami valtis treneriai ir sportininkai neramiai žvilgčiojo į vandenį, ar tik nepasišiauš Kupiškio marios. Susisukę valtis sportininkai  patraukė į startą Palėvenėlėje. Jiems reikėjo ne tik varžybų metu įveikti 6 km nuotolį, tačiau patiems pasiekti ir starto vietą. Įdienojus Kupiškio marios šiek tiek tapo neramesnės ir varžybų dalyviams teko ne tik pasigalynėti su varžovais, bet ir nedideliu priešiniu vėju bei bangomis.

 

Varžybų dalyviai startavo bendru startu, o tokių startų buvo du: pirmame varžėsi visos vyrų ir mix  valčių klasės, o antrame – moterų valčių klasės ir meistrai. Greičiausios įgulos nuotolyje sugaišo 24 minutes ir 41,06 sek., kitiems varžybų dalyviams prireikė ir 40 minučių įveikti nuotolį. Varžybų dalyvius sveikino ir apdovanojo Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas.

 

Ilgo nuotolio regatos, skirtos Lietuvos Valstybės šimtmečio atkūrimo minėjimui ir LIF taurės III etapo vienviečių valčių klasių nugalėtojais tapo trakietė Viktorija Senkutė ir vilnietis Virgilijus Prušinskas. Dviviečių be vairininko valčių klasių nugalėtojais tapo trakietės Vytautė Urbonaitė ir Kamilė Kralikaitė bei kauniečiai Povilas Stankūnas ir Mantas Juškevičius. 

Moterų porinių dviviečių valčių klasėje nugalėjo kaunietės Monika Daugirdaitė ir Gabrielė Michailova, o vyrų tarpe nugalėjo taip pat Kauno atstovai Aidas Greivys ir Arnoldas Voznikas, Kupiškėnas Paulius Kirda, kuris šiuo metu mokosi ir sportuoja Šiauliuose, su treniruočių draugu Eimantu Jukna užėmė antrą vietą ir nugalėtojams nusileido tik 10 sekundžių.

 

Priminsiu, kad Paulius Kirda šiemet Lietuvos rinktinės sudėtyje dalyvavo pasaulio jaunių irklavimo čempionate Čekijoje ir porinės keturvietės valčių klasėje kartu su šiauliečiu, vilniečiu ir kauniečiu finale C užėmė 5 vietą. 

 Keturviečių be vairininko valčių klasėje nugalėtojais tapo Šiaulių atstovai Tautvydas Barauskis, Danas Ivanauskas, Tadas Baliutavičius ir Džeraldas Daunoras, o miksų porinių dviviečių valčių klasėje nugalėjo Trakų atstovai Diana Liachovičiūtė ir Ričardas Slimanavičius. Moterų porinių keturviečių valčių klasėje nugalėtojomis tapo Kauno atstovės, o vaikinų tarpe nugalėjo Trakų atstovai. Kupiškio įgula yrininkaujama Domanto Riaubos, kurioje irkluoja Justinas Čiuliepa bei broliai Faustas ir Nojus Baronai porinių keturviečių valčių klasėje užėmė antrą vietą.

 

Po trečio etapo Kupiškyje paaiškėjo LIF taurių ir piniginių prizų savininkai. Vienviečių valčių klasėse jais tapo šiaulietė Raminta Morkūnaitė ir  klaipėdietis Artūr Muravjov, o dviviečių be vairininko valčių klasėse nugalėtojomis tapo Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė, bei Povilas Stankūnas ir Giedrius Bieliauskas.

Po Ilgo nuotolio regatos ir LIF taurės varžybų vyko Lietuvos studentų irklavimo čempionatas. Studentai varžėsi pagal atnaujintą irklavimo čempionato programą, kurioje buvo šešios valčių klasės, iš kurių dvi miksų (startuoja vaikinai ir merginos vienoje valtyje). Pasivaržyti atvyko šešių universitetų komandos: KU, VU, VGTU, LSU, ASU ir VDU. Pasibaigus varžyboms sportininkai buvo sukviesti apdovanojimams, o juos sveikino Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas ir Lietuvos studentų sporto asociacijos generalinė sekretorė Indrė Čelkienė.

 

Bendroje universitetų įskaitoje nugalėtojais tapo eilę metų nepralenkiami Klaipėdos universiteto atstovai vadovaujami trenerio Tado Katlioriaus. Antrą vietą iškovojo Vytauto Didžiojo universiteto irkluotojų komanda, kuriems vadovavo Vladas Juknevičius. Trečia vieta atitekto Vilniaus universiteto komandai, vadovaujamai Romualdo Kniukštos.

 

Padėkos už pagalbą organizuojant irklavimo regatą Kupiškyje įteiktos sporto centro irklavimo grupės auklėtiniams Domantui Riaubai ir Faustui Baronui.

 

Laukdami savo startų irkluotojai turėjo progą pasižvalgyti po atsinaujinusią Aukštupėnų poilsiavietę. Aktyvesni išbandė paplūdimio tinklinio ir futbolo aikšteles, įvairius treniruoklius. Kasmet apsilankantiems irklavimo regatos dalyviams puikų įspūdį paliko gražiai tvarkoma Aukštupėnų poilsiavietė, Uošvės liežuvis. Besižvalgydami sakė, kad šių treniruoklių ar taip sutvarkytos paplūdimio futbolo aikštelės pernai dar nebuvo. Iš tikrųjų pasidžiaugti turime kuo, vertinkime ir branginkime tai ką turime, o ne rodykime pirštu į dar nespėtus padaryti darbus. Irklavimo regatos dalyviai ir svečiai dėkojo už  gerai organizuotą regatą ir išsivežė tik geriausius įspūdžius iš Kupiškio. Kupiškis tikrai gera vieta poilsiui ir ... irklavimui.

 

Kupiškio ilgo nuotolio regatos rezultatai  >>>>>

Lietuvos studentų irklavimo čempionato rezultatai  >>>>>  

Lietuvos studentų irklavimo čempionato komandiniai rezultatai  >>>>>  

 

Laimutė Šližauskienė

Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro direktorė