į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2014-12-08

Academia Remigum klubo patalpose įsikūręs vienintelis Lietuvoje  irklavimo muziejus. Irklavimo klube Academia Remigum sukaupta daugybė irklavimo eksponatų iš viso pasaulio. Tai knygos, laikraščiai, žurnalai, prizai, medaliai, senoviniai treniruokliai, valčių elementai, irklai ir kiti daiktai, liudijantys ilgą šio sporto istoriją. Muziejaus pasididžiavimas - dvi XIX amžiaus sportinės vienvietės valtys, pagamintos Anglijoje.

 

Seniausias eksponatas - 1846 metais išleisto laikraščio iškarpa, vaizduojanti irklavimo varžybas. Vienas vertingiausių eksponatų - 1884 metų pasaulio irklavimo čempionato bilietas. Seniausia knyga - 1863 metais išleistas irklavimo „pradžiamokslis“  „Rowing And Sailing“. Greta senovinių relikvijų eksponuojama ir šių dienų knygos irklavimo tema, kurias pasivartyti gali kiekvienas lankytojas.  Be to čia eksponuojami ir geriausių Lietuvos irkluotojų D.Vištartaitės, M.Valčiukaitės, M. Griškonio ir kitų iškovoti medaliai, Europos, pasaulio čempionatuose, taurės etapuose , universiadose.

       

Prieš varžybas Kupiškio jaunuosius irkluotojus su šiais muziejaus eksponatais supažindino muziejaus įkūrėja Rima Karalienė. 

         

„Remus taurės“ organizatoriams Rimai ir Aivarui Karaliams  tarus sveikinimo žodį ir paskelbus varžybų pradžią gongu, irkluotojai stojo į kovą. Tai buvo pirmasis šių varžybų etapas, o likusieji vyks sausio ir vasario mėnesį. Po paskutiniojo etapo paaiškės „Remus taurės“ savininkai.  Varžybų dalyviai varžėsi poromis. Komandą sudarė  du  vienu metu atskirais ergometrais „irkluojantys” sportininkai. Vienos komandos nariai irklavo greta esančiais ergometrais. Tarpusavyje elektronine jungtimi sujungti du ergometrai rodė vieną bendrą rezultatą.

        

Buvo varžomasi trijose amžiaus grupėse:  iki 30 metų, nuo  30 iki 50 metų, nuo 50 metų. Komanda galėjo dalyvauti varžybose toje amžiaus grupėje, į kurią patenka pagal savo amžiaus vidurkį, arba jaunesnėje.  Varžybose varžėsi moterų, vyrų ir mišrios komandos.

            

Kupiškėnai jėgas išmėgino, moterų, vyrų ir mišrių komandų iki 30 metų amžiaus grupėje, bei moterų nuo 30 iki 50 metų grupėje. Moterų iki 30 metų grupėje antrą vietą iškovojo Gabija Vogulytė ir Monika Murnikovaitė, trečią vietą  iškovojo Dominyka Balaišytė ir Viktorija Vareikaitė, o ketvirtąja vieta teko tenkintis dar vienai kupiškiečių komandai Gintarei Mikšytei ir Evelinai Blaževičiūtei.  Šios grupės irkluotojoms teko garbė varžytis su viešniomis iš Ukrainos, Londono olimpinių žaidynių čempione Jana Dementieva.

        

Vyrų mėgėjų grupėje (t.y. tokie sportininkai kurie niekada neirklavo valtyje) ketvirtąją vietą užėmė Edvinas Kukėnas ir Eigintas Ličys.  Vaikinams pasiekti geresnį rezultatą sutrukdė  ir patirties, ir treniruočių stoka, nes jie irklavimo treniruoklį „pačiupinėjo“ mažiau nei prieš tris savaites.

           

Edvinas Kukėnas taip pat dalyvavo ir vyrų iki 30 metų grupėje kartu su irklavimo varžybose jau dalyvavusiu Robertu Petruliu.  Nedidelis laiko tarpas tarp rungčių neleido pilnai atsigauti Edvinui, tačiau vaikinai kovojo iš paskutiniųjų ir tik puse sekundės nusileido  trečiąją vietą iškovojusioms Academia Remigum komandoms (trečiąją vietą iškovojo vienodą laiką parodžiusios dvi komandos).

           

Moterų nuo 30 iki 50 metų grupėje jėgas išmėgino irklavimo trenerės Laimutė Šližauskienė ir Diana Balužytė. Šioje grupėje kupiškietėms teko pripažinti  komandos „Dvi Nijolės“ pranašumą. Tai ilgametės šių varžybų dalyvės ir nugalėtojos Nijolė Savickytė ir Nijolė Kondrotienė.  Kupiškietės užėmė antrą vietą, aplenkusios dvi Ukrainos komandas.

           

Paskutiniosios į startą stojo mišrios komandos iki 30 metų. Šioje rungtyje varžėsi dvi kupiškiečių komandos Virginija Šulcaitė ir Darius Macas bei Laimutė Šližauskienė ir Vygantas Valma. Deja abiems komandoms medalių iškovoti nepavyko, užimta ketvirta ir penkta vietos. Tai buvo puiki galimybė Kupiškio irkluotojams dar labiau susipažinti su irklavimo sporto istorija ir išmėginti savo jėgas.

 

 

Laimutė Šlžauskienė

Kupiškio KKSC irklavimo mokytoja

Atnaujinta 2014-12-08

 

 Susisiekite su mumis!

Vardas:*
Vardas:*
Įmonė:
El. paštas:*
Telefonas:
* Privalomi laukai
Siųsti