į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2019-09-15

Irkluotojų sezonas dar nesibaigė ir rugsėjo 14 d. Kupiškio mariose varžėsi šeštosios Ilgo nuotolio regatos dalyviai ir Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) taurės III etapo dalyviai. Po šio etapo paaiškėjo, kas iškovojo LIF įsteigtas  gražuoles taures ir kam atiteko rėmėjų prizai. Pakovoti ne tik su varžovais, bet ir nuožmiomis Kupiškio marių bangomis, atvyko sportininkai iš Trakų, Vilniaus, Kauno ir Šiaulių.

Atvykę sportininkai prieš startą ruošdami valtis neramiai žvelgė į marių vandenį, nes vėjas ir bangos nuo pat ryto po truputį stiprėjo. Sportininkai negaišdami laiko, laukiant eilėje prie lietelio, valtis  nuleidinėjo įsibridę į vandenį. Visiems dalyviams reikėjo pirma pasiekti starto vietą – Palėvenėlę, o iš ten visi bendru startu varžydamiesi pasiekė Uošvės Liežuvio gale esantį finišą.  Pirmoji finišo tiesiojoje pasirodė kauniečių porinė keturvietė, jie greičiausiai įveikė 6000 metrų ilgio nuotolį. Vyrų vienviečių valčių klasėje trečią vietą iškovojo kaunietis Rokas Jakubauskas, antras finišavo vilnietis Domantas Maročka, o nugalėjo taip pat vilnietis Virgilijus Prušinskas. Moterų vienviečių valčių klasėje trečią vietą iškovojo Kamilė Žilionytė, antra buvo Nomeda Nazarenkaitė, o nugalėjo kaunietė Ugnė Juzėnaitė. 

Lietuvos irklavimo federacijos taurės ir piniginiai prizai po trijų etapų atiteko vienvietininkams Nomedai Nazarenkaitei ir Virgilijui Prušinskui. LIF taures dviviečių be vairininko valčių klasėse iškovojo Raminta Morkūnaitė ir Martyna Kazlauskaitė bei šiauliečiai Saulius Aužbikavičius ir Mantas Gudukas.

Ilgo nuotolio regatoje porinių dviviečių valčių klasėje pirmą vietą iškovojo kupiškėno Pauliaus Kirdos ir prieniškio Martyno Vaitkevičiaus įgula. Abu šie sportininkai treniruojasi Šiauliuose pas trenerį Alių Strišką.

Porinių keturviečių valčių klasėje nusileidę kauniečiams  antrą vietą iškovojo Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai Faustas Baronas, Domantas Riauba, Nojus Baronas ir Dominykas Petryla (trenerė L. Šližauskienė).

Irklavimo meistrai paprastai varžosi trumpesniame nuotolyje, tačiau šįkart 6000 metrų nepabūgo ir sėkmingai juos įveikė Vilniaus irklavimo klubo „8+“ meistrai, vadovaujami Aušros Lingienės.

                      Sportininkus sveikino apdovanojimų metu ir prizus įteikė Kupiškio r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Notkus, šiuo metu einantis mero pareigas, bei Tarptautinės irklavimo federacijos jaunių komisijos vadovas Algirdas Raslanas.

Šios varžybos įeis į Lietuvos irklavimo istoriją tuo, kad pirmą kartą bendru startu startavo tiek daug įgulų, iš viso – 42 įgulos. Ankstesnėse vykusiose regatose dalyviai būdavo dalinami į dvi grupes ir startuodavo vienu metu po 20-25 įgulas.

Regatos organizatoriai dėkoja savo partneriams Lietuvos irklavimo federacijai, irklavimo teisėjams, padėjusiems sklandžiai vykdyti regatą bei Kupiškio rajono savivaldybei. Varžybų dalyvių  saugumą varžybų metu padėjo užtikrinti Kupiškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

 

Irklavimo mokytoja, varžybų vyr. teisėja

Laimutė Šližauskienė