į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2014-09-22

 

Rungėsi 8 šalių jaunieji sportininkai

Tarptautinio lygio varžybose dalyvavo sportininkai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Vengrijos, Slovakijos ir Lietuvos. Jie rungėsi susiskirstę į 3 amžiaus grupes – gimusių 2001, 2002 ir 2003 m. Iš viso mūsų valstybei atstovavo daugiau nei 30 sportininkų, kurie išmėgino jėgas įvairiose lengvosios atletikos – bėgimo, šuolių į tolį, į aukštį, kamuoliuko metimo ir kitose rungtyse. Medalių lentelėje Lietuva užėmė penktą vietą – užimtos dvi pirmos, keturios antros ir dvi trečios vietos.

Ž. Zabulis, bėgdamas 1000 m ir rungdamasis su 8 pasaulio valstybių lengvaatlečiais, gimusiais 2002 metais, buvo ketvirtas. Pasak jaunojo sportininko trenerės Ingos Zabulienės, centro auklėtinio patekimas į rinktinę – didelis Kupiškio lengvosios atletikos sporto įvykis. Birželio 3 dieną vykusiose finalinėse Lietuvos vaikų lengvosios atletikos varžybose savo amžiaus grupėje Ž. Zabulis iškovojo pirmąją vietą, tapo Lietuvos čempionu ir pasiekė asmeninį rezultatą – 3:14.50 min. bėgdamas 1000 m. „Tai lėmė, kad gavome kvietimą atstovauti Lietuvai tarptautinio lygio varžybose. Prireikė nemažai laiko, kol mūsų nedidelio miestelio šios sporto šakos atstovas pasiekė tokių aukštų rezultatų“, – džiaugėsi trenerė I. Zabulienė.

Pagerino asmeninį rezultatą

Pasak paties jaunojo lengvaatlečio, šios varžybos jam paliko didelį įspūdį. „Prie starto linijos labai jaudinausi. Nors likau ketvirtas, bet džiaugiuosi, kad man pavyko viena sekunde pagerinti savo asmeninį rezultatą“, – pasakojo Ž. Zabulis.

Tarptautinių varžybų dalyviai kelionės metu galėjo ir papramogauti. Jie apsilankė Lietuvos ambasadoje Varšuvoje. „Labiausiai džiaugiamės ne tik pačiu Žano dalyvavimu tokio lygio varžybose, bet ir galimybe įgyti patirties, išmokti kovoti su jauduliu“, – kalbėjo I. Zabulienė.

Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centre Ž. Zabulis lanko ir krepšinio treniruotes. Jis prisipažino, kad ši sporto šaka traukia labiau nei lengvoji atletika, tačiau jau vaikystėje išryškėję sportiniai bėgimo gabumai nuolat treniruojantis atsiskleidžia vis labiau. „Dar lankydamas darželį Žanas nuolat laimėdavo bėgimo varžybas, čia sėkmingai dalyvavo ir mokydamasis pradinėse klasėse, tačiau rimtai treniruotis pradėjome tik nuo praėjusių metų“, – pasakojo jaunojo lengvaatlečio mama ir trenerė I. Zabulienė. Jos teigimu, ši sporto šaka reikalauja didžiulės valios. „Lengvoji atletika – tai sporto šaka, kur nemažai monotonijos, tačiau to nereikia bijoti. O tėvelius paraginčiau skatinti savo atžalas lankyti ne vienos, bet kelių sporto šakų treniruotes, nes tik tada vaikui lengviau atsiskleisti“, – tvirtino sporto centro trenerė.

 

 

Unė JUODYTĖ (Kupiškėnų mintys)

Atnaujinta 2014-09-22