į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2014-11-12

Šių metų spalio 29 dieną Panevėžio miesto lengvosios atletikos manieže vyko šio miesto Atviros vaikų lengvosios atletikos taurės varžybos, kuriose dalyvavo 2001 metų gimimo ir jaunesni sportininkai. Antrus metus mūsų miestą atstovavo Adomas Žadeika, Austėja Mikalauskaitė, Alanas Šablickas. Šie vaikai aukščiau paminėtose varžybose ir pasiekė geriausių rezultatų. Norėtume pažymėti, kad net 2 kupiškėnai: Adomas Žadeika ir Alanas Šablickas, dalyvavo 60 m finaliniame bėgime. Atitinkamai A. Šablickas iškovojo 3 vietą, Adomas Žadeika finaliniame bėgime liko šeštas. Berniukų grupėje varžėsi 17 dalyvių. Šiose varžybose dalyvavo lengvaatlečiai iš Elektrėnų, Joniškio, Pasvalio, Kėdainių, Akmenės, Vilniaus rajonų. Būtent šiose pirmenybėse kupiškėnai pirmą kartą išbandė šuolio į tolį rungtį. Rungtyje dalyvavo Adomas Žadeika ir Jokūbas Kriaučiūnas. A. Žadeika pasiekė rezultatą 4.11 m iškovodamas 5 vietą, Jokūbas Kriaučiūnas nušoko 4.06 m. Rungtyje dalyvavo net 19 sportininkų. Tai viena mėgstamiausių lengvosios atletikos rungčių.

                      Praėjus savaitei lengvaatlečiai pradėjo „Aukštaitijos taurės-2015“ 4 etapų varžybas. Pirmojo etapo varžybose Panevėžyje dalyvavo šio miesto bei Kėdainių, Utenos, Biržų, Rokiškio, Pasvalio, Pakruojo ir Kupiškio rajonų komandos. Šiose varžybose sėkmingai įsijungė krepšinio ir lengvosios atletikos ugdymo grupes lankantis Jokūbas Kriaučiūnas. Šis berniukas dalyvavo 200 m bėgimo ir šuolio į tolį rungtyse, pagerindamas asmeninį rezultatą šuolio į tolį varžybose, nušokdamas 4.11 m. 800 m bėgime Deividas Draginas pasiekdamas rezultatą 2.41,62 pelnė 2 taškus, su jais patekdamas į kitą etapą. 600 m bėgimo nuotolyje Olimpija Zabulytė su 5 taškais perėjo į sekantį etapą. 60 m nuotolyje Austėja Mikalauskaitė į 2 etapą perėjo, pelniusi 6 taškus.  500 m bėgimo nuotolyje A. Mikalauskaitė pelniusi 11 taškų, taip pat perėjo į sekantį „Aukštaitijos taurės-2015“ etapą, iškovodama 1 vietą.

                      Kupiškėnai pirmą kartą išbandė ir barjerinį 60 m nuotolio bėgimą. Adomas Žadeika šioje rungtyje surinkęs 11 taškų, išėjo į kitą etapą, iškovodamas 1 vietą. Šis berniukas taip pat su 11 taškų buvo pirmas šuolio į tolį rungtyje, pasiekdamas asmeninį rezultatą 4.30 m. Šis rezultatas jaunajam sportininkui leido pasipuošti antruoju aukso medaliu. Šiose varžybose 2 aukso medaliais džiaugėsi ir Alanas Šablickas. Alanas buvo nepralenkiamas 60 m finaliniame bėgime ir 200 m nuotolyje. 200 m bėgimo nuotolyje Aistė Prokofjovaitė surinko 6 taškus ir pakliūdama į kitą etapą. Norėtųsi pažymėti, kad šuolio į tolį rungtyje Dominykas Murnikovas pasiekė 4 rezultatą (3.96 m). Iki 3 vietos šiam sportininkui pritrūko tik 1 cm. Tačiau surinkęs 7 taškus jis išėjo į sekantį etapą.

                      Sveikiname nugalėtojus, prizininkus bei vaikus pasiekusius geriausius savo asmeninius rezultatus.

 

Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos mokytoja

Inga Zabulienė

 

Atnaujinta 2014-11-12.