2014-12-22

Nors ir šventinis laikotarpis, tačiau jauniesiems sportininkams atsipūsti nėra kada. Šių metų gruodžio 20 d. Trakuose vyko Lietuvos irklavimo klubo fondo organizuotas Kalėdinis turnyras. Jame irkluotojai varžėsi treniruokliais „Concept -2“. Kadangi žiemą irkluotojai neturi galimybės treniruotis ant vandens, šiuo pasirengimo laikotarpiu pagrindinė treniruočių priemonė ir yra treniruokliai „Concept-2“.

Į turnyrą susirinko irkluotojai iš visos Lietuvos bei startavo elito irkluotojai – Donata Vištartaitė, Milda Valčiukaitė, Lina Šaltytė, Aurimas Adomavičius, Martynas Džiaugys ir kt. Šiose varžybose Kupiškio rajonui atstovavo pradinio rengimo antrų metų irkluotojai Monika Murnikovaitė, Raimonda Valaitė, Gabija Vogulytė, Dominyka Balaišytė, Gintarė Mikšytė, Simona Gaidamavičiūtė, Viktorija Vareikaitė. Taip pat varžybose dalyvavo ir nuo rugsėjo mėnesio pas trenerę Dianą Balužytę lankantys irklavimo treniruotes Dominykas Petrulis, Arijus Petrulis ir Dovydas Kašūra. Jiems tai buvo pirmosios varžybos.

Pirmieji į startą stojo jauniausi irkluotojai iki 14 metų. Jiems teko įveikti 500 m nuotolį. Gintarė Mikšytė šį nuotolį įveikė per 1:59,2 ir užėmė 6 vietą.  Pagirtinai kovojo ir patys jauniausi Kupiškio irkluotojai Dovydas Kašūra, Dominykas Petrulis, Arijus Petrulis. Sustiprėję fiziškai ir daugiau pasitreniravę, vaikinai ateityje labiau pasipriešins varžovams.

Kovojant 1000 metrų nuotolyje dėl prizinių vietų visus nustebino Gabija Vogulytė. Nuotolį įveikusi per 3:39,1 Gabija nepaliko vilčių didesnę irklavimo ir treniruočių patirtį turinčioms merginoms ir iškovojo pirmąją vietą. Toje pačioje amžiaus grupėje startavo ir Viktorija Vareikaitė bei Simona Gaidamavičiūtė. Tik lapkričio mėnesį treniruotes pradėjusi lankyti Viktorija Vareikaitė nuotolį įveikė per 3:45,9 ir užėmė 8 vietą. Šioje amžiaus grupėje dalyvavo 22 merginos.

Lengvos svorio merginų grupėje startavusi Raimonda Valaitė užėmė 3 vietą, jai teko garbė varžytis su olimpiete Donata Vištartaite.

Varžybose jaunieji irkluotojai stengėsi nugalėti baimę, įveikti save, pagerinti savo asmeninius rezultatus. Tai buvo puiki galimybė pabendrauti su kitais irkluotojais, pakalbinti olimpiečius. Turnyro metu netrūko šventinės nuotaikos, visi dalyviai gavo dovanų ir išsivežė puikią nuotaiką.