į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2015-02-11

Pirmieji į startą stojo jauniausieji irkluotojai, kurie varžybose įveikė 500 m nuotolį. Kupiškio sporto centrui jauniausiųjų amžiaus grupėje atstovavo Gintarė Mikšytė. Kupiškėnė sėkmingai kovojo, pagerino asmeninį rezultatą, deja iki medalio pritrūko 6 sekundžių ir Gintarė užėmė 4 vietą. Gintarei Mikšytei teko pripažinti Trakų, Kauno ir Šiaulių sportininkių pranašumą.

 

Vėliau į startą stojo vyresni irkluotojai, startavę amžiaus grupėje iki 16 metų ir varžybose įveikę 1000 m nuotolį. Šioje grupėje startavo dvi kupiškėnės ­­- Gabija Vogulytė ir Viktorija Vareikaitė. Puikiai startavusi Gabija, įveikus pusę nuotolio buvo pirma. Tačiau patirties, treniruotumo ir taktikos stoka, lėmė, kad teko pripažinti metais vyresnės Trakų sportininkės pranašumą. Gabija pirmą vietą iškovojusiai Trakų sportininkei nusileido tik 0,4 šimtosiomis sekundės ir pasipuošė sidabro medaliu. Savo asmeninį rezultatą Gabija pagerino trimis sekundėmis ir nuotolį įveikė per 1 min. 36,6 sek. Puikiai šioje grupėje startavo ir kita kupiškėnė Viktorija Vareikaitė. Viktorija taip pat pagerino savo asmeninį rezultatą keturiomis sekundėmis ir iškovojo aukštą 4 vietą. Iki trečios vietos Viktorijai pritrūko nepilnai dviejų sekundžių.

 

Amžiaus grupėje iki 16 metų startavo du kupiškėnai – Robertas Petrulis ir Dovydas Murnikovas. Amžiaus grupėje iki 18 metų Kupiškio krašto garbę gynė Monika Murnikovaitė. Lengvo svorio merginų grupėje startavo  Dominyka Balaišytė. Merginos įveikė 2000 m nuotolį. Visi kupiškėnai pagirtinai kovojo, gerino savo asmeninius rezultatus.

 

Po varžybų ir apdovanojimų visi irkluotojai rinkosi Trakų „Galvės“ restorane, kuriame vyko irkluotojų vakaras. Šiame renginyje apžvelgta 2014 metų svarbiausi irkluotojams įvykiai, apdovanoti geriausi sportininkai, padėkota rėmėjams, įteikti prizai už įvairias nominacijas ir pasidžiaugta sėkmingu 129-uoju irklavimo sezonu Lietuvoje. Kupiškio rajono savivaldybė buvo nominuota „Metų kepėjo“ titului už irklavimo sporto atgaivinimą Kupiškyje, šios sporto šakos populiarinimą jaunimo tarpe ir surengtą ilgo nuotolio regatą bendru startu. „Metų kepėjo“ nominacija atiteko Kupiškio rajono savivaldybei.

 

Vasario 8 dieną irkluotojai vėl rinkosi į „Remus taurės“ varžybas. Tai buvo paskutinis, trečias etapas, po kurio paaiškėjo „REMUS“ taurių savininkai. Kupiškėnai irkluotojai dalyvavo tose pačiose rungtyse, kaip ir pirmame bei antrame etapuose. Moterų iki 30 metų amžiaus grupėje antrą vietą iškovojo Gabija Vogulytė ir Monika Murnikovaitė, o trečioji vieta atiteko taip pat kupiškėnėms Viktorijai Vareikaitei ir Dominykai Balaišytei.  Susumavus trijų etapų taškus paaiškėjo, kad „Remus“ taures  iškovojo  mūsų komanda „Irklo smūgis“ – Gabija Vogulytė ir Monika Murnikovaitė.

                            

Vyrų iki 30 metų grupėje varžėsi viena kupiškėnų komanda. Vietoj Edvino Kukėno, kuris negalėjo startuoti, su Robertu Petruliu irklavo Vygantas Valma. Lietuvių komandoms šioje amžiaus grupėje vilčių nepaliko Egipto irklavimo rinktinės atstovai. Jie užėmė dvi pirmąsias vietas. Kupiškėnai užėmė 4 vietą.

                            

Moterų nuo 31 iki 50 metų amžiaus grupėje komandos „Dvi Nijolės“ (Nijolė Savickytė ir Nijolė Kondrotienė) ir „Dilai“  (Laimutė Šližauskienė, Diana Balužytė) po dviejų etapų buvo surinkusios po 18 taškų ir trečiajame etape sprendėsi kam atiteks „Remus“ taurės.  Pirmąją vietą ir taures iškovojo komanda „Dvi Nijolės“, kupiškėnės Laimutė Šližauskienė ir Diana Balužytė užėmė antrą vietą, o viešnios iš Ukrainos užėmė trečią vietą.

                            

Mišrių komandų iki 30 metų grupėje varžėsi dvi kupiškėnų komandos „Vi&Di“ (Virginija Šulcaitė ir Darius Macas) bei komanda „Nusmukusios plafkės“ (Gabija Vogulytė ir Vygantas Valma).  Trečiąją vietą šioje grupėje iškovojo Gabija Vogulytė ir Vygantas Valma, o Virginija Šulcaitė ir Darius Macas užėmė 4 vietą.

                            

Pagrindinės žiemos sezono varžybos treniruokliais jau įvyko, irkluotojai nekantriai laukia pavasario kada ištirps ledai ir vėl galės sėsti į savo valtis. 

 

Irklavimo mokytojos L.Šližauskienė ir D.Balužytė