2016-11-15

Šių metų lapkričio 4 d. Panevėžyje prasidėjo jaunučių ir vaikų lengvosios atletikos varžybų „Aukštaitijos taurė -  2017“ pirmasis etapas. Varžybos yra vykdomos jaunučių (gim. 2002-2003 m.) bei vaikų (gim. 2004 m. ir jaunesni) amžiaus grupėse.

Šiose varžybose dalyvavo Biržų, Kėdainių, Rokiškio, Pakruojo, Pasvalio, Utenos ir Panevėžio miesto jaunieji lengvaatlečiai. Geriausias mūsų rajono sprinteris Alanas Šablickas pirmą kartą šiose varžybose išbandė 60 m barjerinį bėgimą. Šiame bėgime dalyvavo ir praeitų metų pagrindinės taurės laimėtojas iš Pasvalio. Alanas atkakliai kovojo su šiuo sportininku ir tik paskutinio barjero įveikimas lėmė Alanui sidabro medalį. Nugalėtojo laikas – 9,99 s, o mūsų lengvaatletis nuotolį įveikė per 10,01 s. Alanas Šablickas taip pat dalyvavo ir 200 m bėgime (pasiektas asmeninis rezultatas 26,79 s), kur iškovojo 4 vietą. Nuo trečios vietos sportininką skyrė tik viena tūkstantoji sekundės (III v. - 26,78 s).

Asmeninį savo rezultatą pasiekė ir Dija Lukšytė, bėgdama 60 m (9,37 s), asmeninis rezultatas užfiksuotas ir Kornelijai Martinkaitei, įveikusiai 60 m nuotolį rezultatu 9,69 s.

Labai sėkmingai pasirodė vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikas Žanas Zabulis. Sportininkas 800 m nuotolį įveikė per 2.24,72 min (pasiektas asmeninis rezultatas), ir iškovojo pirmąją vietą bei aukso medalį.

Ypač gražus ir sėkmingas buvo mergaičių 500 m bėgimas. Mūsų kupiškietės vedė visą bėgimą ir labai sėkmingai finišavo. Aukso medaliu pasipuošė Gerda Kirkytė (1.36,31 min), sidabro medalį laimėjo Vestina Aleknaitė (1.37,31).

Austėja Mikalauskaitė, dalyvaudama 600 m  bėgime, nuotolį įveikė per 1.55,72 min. Šios distancijos bėgime buvo net du bėgimai. Antrasis bėgimas nulėmė, kad mergaitė užėmė 4 vietą , o nuo trečiosios vietos laimėtojos atsiliko tik viena tūkstantąja sekundės.

Džiaugiamės, kad šiais metais Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centrui pavyko įsigyti 10  aukštos kokybės barjerų, kurie labai reikalingi treniruojant lengvaatlečius.

Kupiškio r. KKSC  lengvaatlečių dar laukia antras, trečias ir ketvirtas etapai. Tikimės ir iš kitų etapų sugrįžti su medaliais ir toliau garsinti Kupiškio vardą.