į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2016-12-28

Gruodžio 17 d. į Trakų irklavimo bazę rinkosi irkluotojai iš visos Lietuvos. Trakuose vyko Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) žiemos čempionatas ir Lietuvos irklavimo klubo fondo (LIKF) kalėdinis turnyras, kuriame dalyvavo per 250 įvairaus amžiaus irkluotojų. Šiame čempionate varžėsi ir  svečiai iš Lenkijos. Kupiškio komandą sudarė 17 jaunųjų irkluotojų.

 

Pirmosios į startą stojo jauniausios irkluotojos, kurios varžėsi 500 metrų nuotolyje. Šioje grupėje varžėsi kupiškietės Dominyka Šuminaitė ir Kamilė Kaminskaitė. Kupiškietės buvo jauniausios ir varžytis su 2-3 metais vyresnėmis irkluotojomis buvo sunku, tačiau mergaitės pagerino savo asmeninius rezultatus, įgijo patirties. 

Jauniausių vaikinų grupėje varžėsi Paulius Kirda, Dominykas Petrulis, Orestas Latoža, Nojus Baronas, Haroldas Žalnieriūnas, Simonas Laurinavičius, Domantas Riauba. Puikiai sekėsi Pauliui Kirdai, kuris nepaliko savo varžovams vilčių ir užtikrintai laimėjo pirmą vietą. Paulius antrą vietą iškovojusį klaipėdietį aplenkė pusantros sekundės, o tuo tarpu antrą, trečią ir ketvirtą vietą lėmė dešimtosios sekundės dalys. Šioje grupėje varžėsi 60 sportininkų.

 

Vyresnių merginų grupėje varžėsi kupiškietės Urtė Strylaitė, Gintarė Mikšytė ir šiuo metu Trakuose besitreniruojanti Gabija Vogulytė. Gabija Vogulytė užtikrintai įveikė 1000 metrų nuotolį ir iškovojo pirmą vietą, antrą ir trečią vietas iškovojo kaunietės.

 

Jaunių vaikinų iki 16 metų amžiaus grupė buvo pati didžiausia, sulaukė 63 dalyvių. Šioje grupėje varžėsi Arijus Petrulis, Valentas Vaidilas, Faustas Baronas, Dovydas Kašūra. Geriausiai iš jų sekėsi Arijui Petruliui, kuris nuo nugalėtojo atsilikęs 16 sekundžių iškovojo 19 vietą.

 

Jaunių merginų grupėje varžėsi kupiškietės Monika Murnikovaitė ir šiuo metu Šiaulių sporto gimnazijoje besitreniruojanti Viktorija Vareikaitė. Viktorija Vareikaitė jaunių amžiaus grupėje iškovojo trečią vietą. Trečioji vieta Viktorijai atiteko ir suaugusių amžiaus grupėje. Taigi Viktorija iškovojo net du medalius.

 

Jaunių vaikinų amžiaus grupėje varžėsi kupiškėnas Robertas Petrulis. Roberto varžovas 2000 metrų nuotolyje buvo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis Armandas Kelmelis.  Robertas savo amžiaus grupėje užėmė 13 vietą.

 

Mažiausiems kupiškėnams irkluotojams pirmosios rimtos varžybos kėlė jaudulį,  kuris sutrukdė parodyti geresnius rezultatus, tačiau įgyta vertinga patirtis. Visi jaunieji irkluotojai gerino savo asmeninius rezultatus bei turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su mūsų olimpiečiais Donata Karaliene, Aurimu Adomavičiumi ir kt.

 

Laimutė Šližauskienė

Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro direktorė