2017-03-29

Sveikinimo žodį turnyro dalyvėms tarė Kupiškio r. savivaldybės meras Dainius Bardauskas.  Jis linkėjo viešnioms puikiai praleisti laiką Kupiškyje ir sėkmės varžybų aikštelėje. Po trumpo varžybų atidarymo  aikštelėje susitiko šeimininkių „Kupiškio“ komanda ir viešnios iš Rėzeknės nuovados, komanda „Mosenis“. Šeimininkės pirmame kėlinyje spurtavo (rezultatu 20:10) ir pergalės nebeišleido iš savo rankų. Rungtynės baigėsi rezultatu 71:48 kupiškėnių naudai.  Puikiai komandą į pergalę vedė Rūta Šilinytė, pelniusi 28 taškus. 16 taškų pelnė Laimutė Šližauskienė, 12 taškų pelnė Diana Balužytė. Gynyboje joms gerai talkino Jūratė Ažubalytė, Sigita Šuminienė, Ieva Lygutienė, Dalia Šeinauskienė, Elvina, Einorienė, Gerda Navickaitė. Latvių komandoje išsiskyrė puikiu žaidimo organizavimu ir pelnytais taškais Liga Ludborža (14 taškų).

Antrose rungtynėse susitiko dvi Latvijos komandos „Mosenis“ (Rėzeknės nuovada) ir „Kalupe“ (Daugpilio nuovada). Po įtemptų dviejų pirmų kėlinių pergalę iškovojo „Kalupe“ moterų komanda rezultatu 54:40.

Trečiose rungtynėse sprendėsi turnyro nugalėtojų likimas – susitiko po vieną pergalę iškovoję „Kupiškio“ ir „Kalupe“ moterų komandos.  Kupiškėnės aktyviai pradėjo ir po pirmo kėlinio rezultatas buvo 20:7, o visas rungtynes jos laimėjo nemažindamos tempo rezultatu 70:40.  Greitų atakų smaigalyje puikiai vėl atsidurdavo Rūta Šilinytė (27 taškai) ar Diana Balužytė (24 taškai). Greitas puolimas ir patikimas žaidimas gynyboje garantavo kupiškėnėms solidžią persvarą.

Tuo pačiu metu vyrai rungtyniavo Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salėje. Pirmose rungtynėse susitiko Kupiškio „Devold“ komanda ir Rėzeknės nuovados komanda. Jau pirmame kėlinyje 8 taškų persvarą įgijo svečiai iš Latvijos. Jie ir laimėjo rungtynes rezultatu 77:57. Kupiškėnų komandoje daugiausia 17 taškų pelnė Donaldas Kručas, 13 taškų pridėjo Arūnas Šerelis, 10 taškų pelnė Andrius Baronas.  Antrose rungtynėse susitiko Latvijos „Kalupe“ komanda ir Rėzeknės nuovados komanda. Akivaizdžia persvara nugalėjo Rėzeknės komanda rezultatu 69:39. Jie ir tapo turnyro nugalėtojais. Kovoje dėl 2-3 vietos susitiko Kupiškio „Devold“ ir Daugpilio nuovados „Kalupe“ komanda. Rezultatu 78:69 pergalę šventė turnyro šeimininkai „Devold“ komandos krepšininkai.

Moterų turnyro nugalėtojomis tapo ir „Mero taurė 2017“ atiteko „Kupiškio“ komandai, kurioje žaidė Diana Balužytė, Rūta Šilinytė, Ieva Lygutienė, Sigita Šuminienė, Gerda Navickaitė, Jūratė Aubalytė, Elvina Einorienė, Dalia Šeinauskienė, Laimutė Šližauskienė. Antrą vietą iškovojo Daugpilio nuovados „Kalupe“ komanda, o trečioji vieta atiteko Rėzeknės nuovados komandai „Mosenis“. Vyrų turnyro nugalėtojais tapo ir Mero taurę į Latviją išsivežė Rėzeknės nuovados komanda. Antrą vietą iškovojo Kupiškio „Devold“ komanda,  kurioje žaidė Marius Graičiūnas, Vytenis Gintautas, Ignas Domža, Donaldas Kručas, Mindaugas Petronis, Andrius Baronas, Arminas Masionis, Nerijus Gintautas, Eimantas Kručas ir Arūnas Šerelis. Trečioji vieta atiteko Daugpilio nuovados „Kalupe“ komandai.

Geriausios kiekvienos komandos žaidėjos prizai atiteko –  Rūtai Šilinytei („Kupiškis“), Dainai Potašai („Kalupe“) ir Artai Zelčai („Mosenis“). Vyrų tarpe geriausi komandų žaidėjai turnyre buvo – Donaldas Kručas („Devold“), Vladislavas Fedjašas („Kalupe“) ir Renars Bulduris (Rezeknės nuovada).

Varžybų  uždarymo metu Kupiškio r. savivaldybės meras Dainius Bardauskas pasidžiaugė bendradarbiavimu sporto srityje tarp Kupiškio rajono savivaldybės ir Rėzeknės nuovados bei komandoms prizininkėms įteikė ne tik gražuoles taures, medalius, bet ir labai skanius šakočius, o komandų kapitonams suvenyrus.

Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centras dėkoja turnyro sekretoriato komandų nariams ir teisėjams už korektišką darbą.