į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2017-04-10

     Šeštadienį Anykščių laisvalaikio ir pramogų centro „Nykščio namai“ sporto salėje vyko Lietuvos jaunių imtynių čempionatas, kuriame galynėjosi 102 graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai, 51 „laisvūnas“ ir 37 moterų imtynių atstovės. Varžybų dalyvius pasveikino Anykščių vicemeras Sigutis Obelevičius. Naujasis Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas pasidžiaugė Lietuvos imtynininkų Justo Petravičiaus ir Manto Knystauto prieš savaitę Vengrijoje iškovotais Europos čempionato medaliais ir palinkėjo jauniesiems sportininkams gražių kovų ant kilimo. Šis čempionatas - tai atranka į Lietuvos jaunių rinktinę, kuri liepos pabaigoje dalyvaus Europos jaunių čempionate Bosnijoje ir Hercegovinoje. Varžybų vyriausio teisėjo pareigos patikėtos Anykščiuose gimusiam  ir šiuo metu Klaipėdoje gyvenančiam Evaldui Malelei (Anykščių imtynių pradininko Juliaus Malelės sūnui). Varžybas stebėjo Aleksandras Kazakevičius. Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas prieš kelias dienas patvirtintas graikų-romėnų imtynių jaunių vyresniuoju treneriu. Teisėjų gretose su savo pareigomis puikiai tvarkėsi ne tik patikrinti ir išbandyti teisėjai, kurių gretose  Pasaulio čempionas Valentinas Mizgaitis, bet ir jaunieji Anykščių teisėjai broliai Ignas ir Domas Krikščiūnai, Andrius Vaičiūnas. Ne visiems stipriausiems šios amžiaus grupės lyderiams pavyko įrodyti, kad jie yra geriausi savo svorio kategorijose. Atkaklios kovos ir noras tapti čempionų privertė pasinervinti ne tik sportininkus, bet ir jų trenerius.

Anykščių imtynininkai iškovojo 9 medalius. Moterų imtynių čempionės vardus iškovojo Gabija Dilytė (49 kg), Auksė Rutkauskaitė (65 kg)  atstovaujančios Šiaulių sporto gimnazija - Anykščius ir troškūnietė Rimgailė Čeponytė (60 kg), kuri  užtikrintai įveikė Šiaulių sporto gimnazijos atstoves ir įrodė, kad atkaklus ir nuoseklus darbas treniruotėse atsiperka. Sidabro medalius laimėjo Liveta Uselytė (40 kg),Vidmantė Kavaliauskaitė (49 kg), Viktorija Buinauskaitė (70 kg). Bronzos medaliais pasipuošė Laura Budrevičiūtė (43 kg), Anelė Kavaliauskaitė (56 kg). Graikų – romėnų imtynių bronzos medalį iškovojo Evaldas Žibutis (svorio kategorija iki 76 kg).

Kupiškio imtynininkai džiaugėsi savo  keturiais iškovotais medaliais: Emilis Abdulajev (58 kg) čempionate laimėjo sidabro medalį, o bronzos medalius laimėjo Darius Ragauskas (42 kg), Neilas Abdulajev (100 kg), Austėja Rita Žiūkaitė (70 kg), Evelina Dūdėnaitė čempionate liko penktoje vietoje.

Po Velykinių švenčių  jaunieji imtynininkai kovos Lietuvos jaunučių čempionate, kuris vyks Šiauliuose balandžio 22 dieną.

                                                  Arvydas Krikščiūnas

Kupiškio r. KKSC imtynių mokytojas

 

Informacija pateikta 2017-04-10