2017-06-12

Jaunių žaidynėse komandas išstatė visi Lietuvos miestai ir rajonai, kuriuose puoselėjamos šios gražios sporto šakos tradicijos. Kupiškio rajonas į jaunių ir sporto vilčių žaidynių irklavimo varžybas delegavo 10 sportininkų, kurie varžėsi trijose valčių klasėse.

Pirmą dieną buvo varžomasi 2000 m nuotolyje, o kai kurioms įguloms vyko ir paruošiamieji plaukimai, po kurių įgulos pasiskirstė į finalinius plaukimus. Kupiškio porinių dviviečių valčių klasės įgula Dovydas Kašūra ir Justinas Čiuliepa, po paruošiamųjų plaukimų pateko į C finalą ir užėmė 16 vietą. Vaikinų porinė keturvietė yrininkaujama Roberto Petrulio ir kurioje irklavo Paulius Kirda, Faustas Baronas, Valentas Vaidilas tik 0,9 sek. nusileido ketvirtąją vietą iškovojusiems Vilniaus miesto atstovams. Kupiškėnams teko tenkintis 5 vieta. Nudžiugino Kupiškio merginų porinės keturvietės įgula iškovojusi pirmąją vietą. Komandos yrininkė Gintarė Mikšytė, o šioje komandoje irklavo Urtė Strylaitė, Ugnė Jakšytė ir Gabija Naikauskaitė.

Antrą dieną  žaidynių dalyviai varžėsi trumpame nuotolyje ir jiems reikėjo įveikti 500 m. Kupiškio vaikinų porinės dvivietės ir porinės keturvietės vaikinai iškovojo tas pačias vietas, kaip ir ilgesniame nuotolyje. Merginų porinės keturvietės įgulai suklydus starte, nepavyko pasivyti kauniečių ir iškovojo antrą vietą.

Kupiškėnės irkluotojos šiuo metu besitobulinančios kituose irklavimo centruose taip pat džiugino gerais rezultatais. Gabija Vogulytė irkluodama vienvietę 500 m nuotolyje iškovojo trečią vietą, o Viktorija Vareikaitė su partnere šiauliete Raminta Morkūnaite abi dienas tapo porinių dviviečių Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynių čempionėmis.

Balandžio mėnesį Italijoje vykusioje Piediluko regatoje Viktorija Vareikaitė irkluodama porinę dvivietę iškovojo 3 vietą, o Gabija Vogulytė irkluodama vienvietę užėmė 5 vietą. Gegužės mėnesį Krefelde (Vokietija) vyko Europos jaunių irklavimo čempionatas, kuriame porinių keturviečių valčių klasėje startavusi Viktorija Vareikaitė su komandos draugėmis užėmė 9 vietą.

Viktorija Vareikaitė yra įtraukta į olimpinėms žaidynėms rengiamų olimpinės pamainos sportininkų sąrašą. Tai puikus pavyzdys, kaip per trumpą laiką galima daug pasiekti, jei turi tikslą, noro, valios, atsakomybės ir užsispyrimo. Prieš tris metus Algimanto Baziuko vykdomose treniruotėse Viktorija gainiojo futbolo kamuolį su berniukais Alizavoje ir dalyvavo su tėčiu motokroso varžybose.  Tuo metu ji tikriausiai neįsivaizdavo, kad taip smarkiai pasisuks jos gyvenimas kai jame atsiras irklavimas. Pirmą pažintį Viktorija su irklavimu pradėjo 2014 metų vėlų rudenį, o nuo 2015 m. pavasario jau mokosi Šiaulių sporto gimnazijoje ir ją treniruoja Alis Striška. Šiuo metu Viktorija retas svečias namuose Alizavoje, treniruočių, stovyklų ir varžybų tvarkaraštis sudėliotas ir įtemptas. Į Šiaulių sporto gimnaziją išvykstančiam nuo rudens mokytis ir sportuoti pas tą patį trenerį Pauliui Kirdai kartelė, kurią užkėlė Viktorija yra labai aukšta. Belieka Pauliui palinkėti sėkmės, turės puikias sąlygas tobulėti – gerą trenerį, treniruočių draugus ir partnerius.

Norisi pasidžiaugti, kad irklavimas Kupiškyje įsitvirtina. Treniruotes vaikai lanko noriai, džiugina šiuo metu besitreniruojančių vaikų atkaklumas, užsispyrimas, netruko nei kartais užklumpantis prastas noras. Sporto centrą baigę ar dar sportuojantys vaikai noriai savanoriauja ir tarptautinėse Lietuvoje rengiamose varžybose, pasaulio čempionatuose. Tai Evelina Blaževičiūtė, Dominyka Balaišytė, Monika Murnikovaitė, Vygantas Valma ir kt. buvę ar esami irkluotojai. Visi jie savanoriaus Trakuose rugpjūčio 2-6 dienomis vyksiančiame pasaulio jaunių irklavimo čempionate. Šiame čempionate besivaržančią su komandos draugėmis išvysime ir Viktoriją Vareikaitę. Galbūt praeis dar keletas ar keliolika metų ir galėsime didžiuotis turėdami Olimpinėse žaidynėse dar vieną kupiškėną ar kupiškėnę.