į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2017-09-17

Kupiškyje vyko ir Lietuvos universitetų studentų irklavimo čempionatas. Pasivaržyti į Kupiškį atvyko irkluotojai iš Kauno, Vilniaus, Trakų, Šiaulių, Klaipėdos. Neramios  Kupiškio marių bangos neišgąsdino ir meistrų iš Latvijos, Rygos irkluotojų klubo bei Vilniaus. Varžybose gimtajame krašte pasirodė ir Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro irklavimo grupės auklėtiniai.  Regatoje bendru startu startavo 42 įgulos. Varžyboms teisėjavo tarptautinės kategorijos teisėjai Edmundas Daukantas, Kastytis Kmitas bei nacionalinės kategorijos teisėjai.

 

Kupiškio ilgo nuotolio regatos ir LIF taurės III etapo dalyviams reikėjo įveikti 6000 metrų nuotolį. Be to į startą iki Plėvenėlės taip pat reikėjo nuirkluoti patiems. Nors visą savaitę merkęs lietus šeštadienį dalyvių negąsdino, švietė saulė, tačiau vėjas nebuvo svetingas irkluotojams. Bangos virto per valtis ir jas sėmė. Dviejų valčių įguloms finišą pačioms pasiekti nepavyko,  nes valtys skendo, todėl padėjo teisėjai.

 

Finišavę ir susitvarkę inventorių sportininkai buvo kviečiami apdovanojimams. Kupiškio ilgo nuotolio regatoje ir LIF taurės III etape vienviečių valčių klasėje trečią vietą iškovojo vilnietė Simona Vilėniškytė, antra finišavo kaunietė Agnė Ginevičiūtė, o nugalėjo trakietė Diana Liachovičiūtė. LIF taurė bendroje įskaitoje atiteko  Agnei Ginevičiūtei. Vyrų vienviečių valčių klasėje šioje regatoje trečią vietą iškovojo vilnietis Adomas Klimantavičius, antras finišavo taip pat vilnietis Džiugas Nienius, o nugalėjo kaunietis Žygimantas Gališanskis.

 

Dviviečių be vairininko valčių klasėje trečią vietą Kupiškio ilgo nuotolio regatoje ir LIF taurės III etape iškovojo trakiečiai Ignotas Gruodis ir Arnold Kozlovski, antri buvo klaipėdiečiai Tautvydas Vaitkūnas ir Dovydas Balsys, o nugalėtojais tapo kauniečiai – Mantas Juškevičius ir Karolis Kamarauskas. Mantui su Karoliu atiteko ir LIF taurės bendroje įskaitoje. Moterų tarpe dviviečių be vairininko valčių klasėje regatos nugalėtojomis ir LIF taurių savininkėmis tapo Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė. LIF taurių nugalėtojams bendroje įskaitoje atitekto ne tik gražuolės taurės, bet ir Lietuvos irklavimo federacijos įsteigti piniginiai prizai bei rėmėjų UAB Arimex ir DB Schenker prizai.

 

Porinių keturviečių valčių klasėje kupiškietės Virginija Šulciatė, Urtė Strylaitė, Rūta Vizbaraitė ir Ugnė Jakšytė pelnė antrą vietą, o Kupiškio ilgo nuotolio regatos ir LIF taurės III etapo nugalėtojomis tapo porinės keturvietės irkluotojos iš Kauno.

 

Mišrių porinių dviviečių valčių klasėje kupiškėnai Gintarė Mikšytė ir Robertas Petrulis be konkurencijos užėmė pirmą vietą. Keturviečių be vairininko valčių klasėje  nugalėtojomis tapo Vilniaus ozo gimnazijos auklėtinės, kurioms yrininkavo kupiškietė Gabija Vogulytė. Moterų porinių dviviečių nugalėtojomis tapo Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinės – Raminta Morkūnaitė ir kupiškietė Viktorija Vareikaitė. Kitų valčių klasių nugalėtojais tapo trakiečiai, šiauliečiai ir kauniečiai. Kupiškio ilgo nuotolio regatos visus rezultatus galite rasti paspaudę >>>>>>

 

Prizus sportininkams įteikė Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, O LIF taurės prizininkus apdovanojo federacijos viceprezidentas Edmundas Daukantas. Regatos dalyviai jėgas atgavo skanaudami Krašto apsaugos savanorių virtą kareivišką košę. 

 

Pasibaigus vienoms varžyboms startavo iš karto Lietuvos universitetų studentų čempionatas. Šiose varžybose varžėsi šešių universitetų atstovai, o jiems įveikti reikėjo 1000 m nuotolį. Studentai varžėsi aštuoniose valčių klasėse.

Komandinėje įskaitoje pernai metais nugalėjusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto komanda užėmė trečią vietą surinkusi 32,75 taškus. Antroje vietoje surinkusi 38 taškus įsitvirtino Vilniaus universiteto komanda, o nugalėtojų vardą pelnė Klaipėdos universiteto komanda vadovaujama Tado Katlioriaus, surinkusi 58,25 tarškus. Nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo Lietuvos studentų sporto asociacijos viceprezidentė Genovaitė Avižonienė. Visus studentų irklavimo čempionato rezultatus galite rasti paspaudę >>>>>>

 

Regatos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems prie regatos organizavimo ir vykdymo prisidėjusiems žmonėms.

  

Laimutė Šližauskienė

Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro direktorė, Varžybų vyr. teisėja