į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2017-09-27

Nors Europos judumo savaitės renginiai vyko rugsėjo 16-22 dienomis, tačiau tą savaitę nuolat merkė lietus ir Europos judumo savaitę pažymėjome rugsėjo 25 d. Aukštupėnų poilsiavietėje. Saulė džiugino renginio dalyvius ir dar labiau paryškino rudenėjančios gamtos spalvas. Į renginį susirinkę dalyviai noriai bandė teisėjų parengtas slalomo trasas, treniravosi kaip greičiau ir tiksliau įveikti pažymėtą nuotolį. Svarbu buvo ne tik greitis, bet ir tikslumas – už kliudytą stovelį buvo skiriami baudos taškai.

 

Nieko nuostabaus, kad dviračių ir paspirtukų slalomo rungtys sulaukė daugiausia dalyvių. Šias judėjimo priemones yra įvaldę nuo pačių mažiausių ir garbingo amžiaus. Suskirsčius dalyvius pagal amžiaus grupes buvo išaiškinti nugalėtojai ir prizininkai.

Dviračių slalome mažiausiųjų grupėje trečią vietą iškovojo Gabrielis Petrulis, nusileidęs antrą vietą iškovojusiam Majui Gabriūnui ir nugalėtoju tapusiam Laimiui Tamošiūnui. Vyresniųjų grupėje trečią vietą iškovojo Haroldas Žalnieriūnas, antrą vietą užėmė Domantas Riauba, o nugalėjo Kasparas Kriaučiūnas. Vyriausiųjų grupėje trečią vietą iškovojo Sigita Šuminienė, antra vieta atiteko Dianai Balužytei, o nugalėtoju tapo Giedrius Lesmonavičius. 

Paspirtukų slalomo rungtyje mažiausiųjų grupėje (5-7 metų) geriausią rezultatą parodė Justina Šližauskaitė, tačiau pelnyti baudos taškai už stovelio lietimą ją nubloškė į trečią vietą. Antrą vietą iškovojo Augustė Šližauskaitė, o nugalėtoju tapo Erikas Budrys.  Vyresniųjų grupėje paspirtukų slalomo rungtyje trečią vietą iškovojo Laimis Tamošiūnas, antras buvo Dominykas Petryla, o nugalėtoju tapo Domantas Riauba.   Papsirtukų slalomo rungtį išbandė ir Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos kūno kultūros mokytoja  Norberta Savickienė, kuri užėmė trečia vietą. Antra vieta atiteko Laimutei Šližauskienei, o nugalėjo Paulius Miliškevičius.

 

Lėtojo važiavimo dviračiu rungtyje teko pademonstruoti sugebėjimą kuo lėčiau su dviračiu nuvažiuoti atžymėtą atstumą. Mažųjų grupėje trečią vietą iškovojo Gabrielis Petrulis, antras buvo Dominykas Petryla, o nugalėtoju tapo Kasparas Kriaučiūnas. Vyriausiųjų grupėje trečią vietą iškovojo Diana Balužytė, antras buvo Giedrius Lesmonavičius, o nugalėtoju tapo Viktoras Milaknis atstumą įveikęs per 33,21 sek.

 

Mažiausiai dalyvių sulaukė riedlenčių slalomo rungtis, kadangi  įvaldyti šią judėjimo priemonę reikia ir daug treniruočių.  Trečią vietą iškovojo Margarita Mažylytė, antra vieta atiteko Dianai Balužytei, o nugalėtju tapo Kristupas Tubius.

Originaliausia bemotore transporto priemone buvo išrinktas savadarbis paspirtukas, o  seniausio dviračio titulas atiteko Laimio Tamošiūno dviračiui. Dalyviai ir prizininkai buvo apdovanoti įvairiais prizais: gertuvėmis, liemenėmis, žibintais ant dviračių ir atšvaitais.

 

Renginio organizatoriai dėkoja visiems dalyviams ir linki kuo aktyviau naudotis bemotorėmis transporto priemonėmis. Dėkojame Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos kūno kultūros mokytojai  Norbertai Savickienei ir Kupiškio Technologijos ir verslo mokyklos kūno kultūros mokytojai Dianai Balužytei už išmanaus judumo skatinimą ir aktyvų dalyvavimą  Europos judumo savaitės 2017 renginyje „Kupiškis nevažiuoja, Kupiškis – rieda“.

 

Laimutė Šližauskienė

Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro direktorė