į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
2018-07-13

Žvali vasara

 

 

        Liepos 9 dieną startavo vaikų vasaros stovykla „Žvali vasara“ Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro jauniesiems  irkluotojams ir Kupiškio šv. Kazimiero vaikų globos namų auklėtiniams. Jei irkluotojų pagrindinis tikslas buvo pasiruošti vilčių žaidynėms, tai globos namų auklėtinių  laukė įvairi programa: judrieji ir sportiniai žaidimai, bendravimas su rajoną garsinančiais sportininkais, pažintis su naujomis sporto šakomis.  Vaikai aptarė ką jie moka, žino apie sportą ir ko norėtų išmokti stovykloje, kokių taisyklių reikia laikytis stovyklautojams, jas užsirašė ar nupiešė pildydami asmeninį stovyklautojo  pasą. Didžiulį įspūdį vaikams paliko šuolio į tolį įsibėgėjus rungtis. Jie noriai aiškinosi šuolio atlikimo taisykles, stengėsi jų laikytis, rungtyniavo tarpusavyje siekdami maksimalaus asmeninio rezultato. Vikrumą vaikai išbandė žaisdami lauko tenisą, „Kvadratą“. Po pietų  stovyklautojai rinkosi prie Kupiškio marių, kur prisiminė saugaus elgesio viešose vietose, prie vandens, susitarimus. Irklavimo mokytojos vaikus supažindino su akademinio irklavimo sporto šaka, drąsiausiems leido patiems išbandyti savo jėgas irkluojant.

 

Antradienį stovyklautojai rinkosi miesto stadione. Po linksmų estafečių, vaikai pasidalinę grupelėmis žaidė krepšinį, šokinėjo į tolį, pažaidė gaudynių.  Daug dėmesio sulaukė vykusi Kupiškio futbolo klubo sportininkų treniruotė. Vaikai ne tik susidomėję stebėjo futbolininkus, padavinėjo toli nuriedėjusius kamuolius,  bet ir patys žaidė mažąjį futbolą, dalinosi žiniomis apie žaidimo taisykles, garsiausius  futbolo klubus ir  sportininkus, piešė žinomus futbolininkus. Antrąją dienos dalį stovyklautojai rinkosi prie marių. Padedant  irklavimo mokytojoms, vaikai irklavo keturvietę valtį, plaukiojo gelbėtojų valtele, žaidė paplūdimio futbolą.

Trečiąją stovyklos dieną vaikai savo tautosakos, geografijos, gamtos žinias parodė protmūšyje, surengė  piešinių parodėlę, padedant Kupiškio miesto futbolo klubo treneriui Leonardo Iparraguire lavino šios sporto šakos įgūdžius.  Visi protmūšio dalyviai buvo apdovanoti vardiniais diplomais, nugalėtojai-atminimo dovanėlėmis. Papietavę vaikai susirinko prie marių, kur stebėjo ir komentavo jaunųjų irkluotojų treniruotę, patys mokėsi įgytas žinias taikyti irkluojant, stengėsi saugiai ir atsakingai elgtis vandenyje. 

             

Stovyklos „Žvali vasara“ ketvirtoji diena prasidėjo Kupiškio jaunimo centre. Vaikai žaidė stalo tenisą, bilijardą, įvairius stalo žaidimus, ieškojo pasislėpusių Pokemonų. Jaunieji irkluotojai  su savo sporto mokytojomis turėjo paskutinę treniruotę prieš savaitgalį Trakuose vykusias vilčių startų  žaidynes, todėl prie šių pramogų neprisijungė.  Stovyklautojų diena baigėsi ilgai lauktomis maudynėmis Kupiškio mariose ir pokalbiais apie vasarą, pamėgtas sporto šakas, asmeninius rekordus ir naujus sportinius siekius.

 

Penktadienis - paskutinė stovyklos diena. Savaitė buvo intensyvi, todėl mažieji stovyklautojai turėjo ką užrašyti, nupiešti savo stovyklos pasuose. Visi vaikai gavo vardinius apdovanojimus, stovyklautojo medalius. Kupiškio šv. Kazimiero globos namų auklėtiniams buvo įteikta gražuolė taurė, priminsianti apie smagiai, naudingai praleistą laiką, įgytas žinias. Išskirtinio dėmesio sulaukė trys stovyklautojai, puikiai pasirodę bėgimo, futbolo ir akademinio irklavimo rungtyse.  Kad vaikai nepamirštų sporto, stovyklautojai gavo krepšinio bei futbolo taures ir  medalius būsimoms, pačių vaikų iniciatyva organizuojamoms varžyboms. Vaikai išsidalino visą savaitę pildytus stovyklautojų pasus, kuriuos pasižadėjo toliau pildyti, nes visi pamėgti pieštukai, flomasteriai, užrašų knygelės ir pan., nukeliavo į Šv. Kazimiero vaikų globos namus.

 

Stovykloje  vaikus globojo irklavimo mokytojos Diana Balužytė ir Laimutė Šližauskienė, savanoriai Evelina Blaževičiūtė ir Vygantas Valma. Nuoširdus ačiū šv. Kazimiero globos namų kolektyvui, visokeriopai padėjusiam stovyklautojams, organizatoriams.

Stovyklos vadovė  Ingrida Tuskienė