Baltic Chain Tour'23

• Paskelbta: 2023-08-21
  • Kategorija: Renginiai

Panevėžyje pasibaigusiose „Baltic Chain Tour“ lenktynėse – vėl esto Rait Ärm pergalė
Sekmadienį Panevėžyje pasibaigusias 12-ąsias daugiadienes dviračių plento lenktynes „Baltic
Chain Tour“ laimėjo Estijos rinktinės narys Rait Ärm. 23 metų dviratininkas tapo pirmuoju
dviratininku, kuriam pavyko apginti šių lenktynių nugalėtojo titulą. Iš lietuvių aukščiausią
vietą – 18-ą – užėmė Edgaras Kovaliovas („Voltas – Madaris Cycling Team“).
Nugalėtojui atiteko 1268 eurų premija ir 40 pasaulio reitingo taškų. R. Ärm lyderiu tapo po
pergalės pirmajame etape. Estijos dviratininkui pavyko išsaugoti pirmą poziciją iki lenktynių
pabaigos. Antrą vietą užėmė antrąjį etapą laimėjęs vokietis Henri Uhlig („Alpecin –
Deceuninck DT“). Jis nuo varžybų nugalėtojo atsiliko 2 sek. Trečias – italas Filippo Fortin
(„Maloja Pushbikers“), kuris nugalėtojui pralaimėjo 14 sek. Neseniai pasaulio čempionu
tapusio olando Mathieu van der Poel brolis David („Alpecin – Deceuninck DT“, +29 sek.)
užėmė šeštą vietą.
E. Kovaliovas nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 59 sek. Venantas Lašinis („Kaunas Cycling
Team“, +3.10) užėmė 25-ą, Mantas Januškevičius (+3.18) – 31-ą, Rokas Kmieliauskas
(+3.27) – 36-ą, Olegas Ivanovas (+3.41; visi trys – „Voltas – Madaris Cycling Team“) – 56-
ą, Žygimantas Matuzevičius („Kaunas Cycling Team“, +4.11) – 74-ą, po raktikaulio traumos
sugrįžęs Lietuvos čempionas Rokas Adomaitis („Tartu2024 Cycling Team“, +4.25) – 77-ą,
Mantas Balčiūnas (+4.58) – 88-ą, o Gustas Raugala (+13.11; abu – „Kaunas Cycling Team“)
– 124-ą vietas.
Klasifikuotas 131 dviratininkas.
Komandų įskaitoje „Voltas – Madaris Cycling Team“ (sporto direktorius Mindaugas Striška)
užėmė 10-ą, o „Kaunas Cycling Team“ (sporto direktorius Donatas Šertvytis) – 19-ą vietas.
Nugalėjo Norvegijos ekipa („Uno-X Dare DT“). Estijos komanda „Tartu2024 Cycling Team“
(sporto direktorius – Gediminas Bagdonas) klasifikuota antra.
Aktyviausiu dviratininku (žali marškinėliai) tapo estas Siim Kiskonen („Tartu2024 Cycling
Team“), kovingiausiu (raudoni marškinėliai) ir geriausiu jaunuoju (iki 23 m.) dviratininku
(balti marškinėliai) – H. Uhlig.
Pirmasis etapas buvo surengtas Estijoje, antrasis – Latvijoje, o paskutinis, trečiasis (157 km)
– Lietuvoje maršrutu Panevėžys – Vabalninkas – Kupiškis – Troškūnai – Panevėžys.
Nuvažiavus apie 30 km susiformavo lyderių grupė iš 11 dviratininkų, tarp kurių buvo ir R.
Adomaitis su G. Raugala. Netrukus prie bėglių prisijungė 4 dviratininkai, tarp jų ir M.
Januškevičius. Lyderių grupė buvo įgijusi kiek daugiau nei minutės pervarą. Ji pagrindinės
grupės buvo pavyta likus apie 800 m iki finišo. Paskutiniame kilometre dar atakavo S.
Kiskonen. Jis buvo pavytas iki finišo likus apie 20 metrų. Pergalę iškovojo danas Mads
Landbo („Uno-X Dare DT“) – 3 val. 9 min. 17 sek. (vid. greitis – 49,767 km/h). Nugalėtojo
laikas įskaitytas 2-119 vietas užėmusiems dviratininkams. R. Ärm finišavo aštuntas.
Iš lietuvių aukščiausią vietą – 12-ą – užėmė V. Lašinis, kuris antrajame etape finišavo
ketvirtas. Sekmadienį Ž. Matuzevičius finišavo 16-as, M. Balčiūnas – 46-as, R. Kmieliauskas